Blog Global Wines & Spirits

Rumové elixíry

V našem dubnovém článku si vysvětlíme, co je to rumový elixír. Zároveň představíme jednotlivé elixíry, a díky speciálnímu elixírovému balíčku vám dáme možnost je všechny ochutnat za bezkonkurenční cenu.

Co je to rumový elixír

Rumy dělíme na rumy bílé, stařené, spiced (přidávané koření) a zmíněné rumové elixíry. Jedná se tedy o podkategorii rumu, kterou můžeme též nazvat jako rumový likér

Rumové elixíry obsahují menší % alkoholu (méně než 37,5%), výrazně více cukru než je u rumů běžné (více jak 20g cukru/1l), a jsou dochucovány – medem, kořením, maceráty ovoce apod. Díky tomu se z nich stává sladká tečka, dezert, náš malý sladký hřích, který si můžeme vychutnat nejenom po dobrém jídle.

 

Elixírový balíček 3+1

Co je to rumový elixír nejlépe poznáte na vlastní kůži. Respektive na vlastní chuťové pohárky. Proto jsme si pro vás připravili jeden speciální elixírový balíček. Pojďte ho s námi ochutnat a nechte se unést sladkou chutí těchto elixírů:

elixiry_3+1

Výběr toho nejlepšího, co nabízí kategorie Elixir s dárkem Tripulante Caribian Elixir v hodnotě 333 Kč. 

Ochutnat sladký balíček

 

Remedy_Elixir_Flasche_700ml_highRes

Remedy Elixir 34%


Jeho základem je panamský rum, který zrál v dubových sudech až sedm let. Ve vůni rozpoznáme vlašský ořech, kokos a exotické koření. Chuť je jemná s tóny vanilky, karamelu, pomeranče a medu.

 

2020---HD---COROCORO

Coro Coro, Ron & Cacao liqueur de Guatemala 30%


Základem pro rumový nápoj CORO CORO je guatemalský rum zrající čtyři roky v dubových sudech. Tento základ je poté smíchán s tekutým třtinovým cukrem, který zvýší jemnost rumu a obsah alkoholu se sníží na 30%. Následně dochází k infuzi kakaovými boby. Tato infuze je rozhodující pro kvalitu výsledného produktu a proto je původ bobů a způsob infúze držen v tajnosti. CORO CORO je přírodní produkt bez přidaných látek. Jeho barva je rovněž přírodní bez přidání karamelu.

 

legendario

Legendario Elixir de Cuba 7 Years Old 34%


Jeho základem je kubánský rum, který se vyrábí již od roku 1945 z nejlepší cukrové třtiny. Zlatá až jantarová barva, aroma rozinek a pomerančů přechází do bohaté, delikátní a jemně sladké chuti. Rum zraje sedm let v sudech z amerického dubu, poté se v něm macerují minimálně 1 měsíc rozinky. Po maceraci se z rozinek vymačká šťáva, která se přidá do finálního produktu.

 

 

RON-TRIPULANTE-baja-res

Tripulante Caribian Rum Elixir 34%


Tripulante je rumový elixír, vyrobený z těch nejlepších karibských rumů. Jeho sladká chuť je krásně zaoblená a velmi dobře vyvážená s jemnými rumovými tóny. V sametovém závěru lze na patře rozpoznat chuť medu a fíků.

 

 

 

Další elixíry v naší nabídce

Capitan Bucanero Elixir 34%

Čistá, tmavě jantarová barva. Velmi elegantní chuť hedvábné konzistence, s tóny medu a poměrně dlouhou dochutí. Ta je dána jemným destilačním procesem a následným sedmiletým zráním v sudech z amerického bílého dubu.

 

Serum Elixir de Ron Carta Oro 35%

Serum Elixir a jeho nádherná jantarová barva. Kulatá a hladká chuť se mísí s medovou a ovocnou vůní s nádechem mandlí a broskví. V chuti také můžete cítit směs bylin. Jedná se o kombinaci 3 – 8 letých rumů.