Pila ho Marilyn Monroe, Laurel & Hardy ho zapracovali do svých scénářů a nesmí chybět na předávání Oscarů – slavné šampaňské víno Piper Heidsieck. Od roku 1997 se jeho etikety honosí výraznou červenou barvou na znamení hrdosti a inovace. Přečtěte si, jaký příběh se za tímto kvalitním šampaňským skrývá.

Historie Piper Heidsieck

Psalo se datum 16. července 1785, když Florens-Louis Hedsieck založil vlastní vinařský dům. V té době měl tento syn luteránského ministra z Vestfálska již pětileté zkušenosti s výrobou vlastního vína. Přestože nepocházel z vinařské rodiny, měl měl velký talent a píli. Jedno ze svých vín dokonce věnoval královně Marii Antoinettě a měl tu čest jí ho sám prezentovat. Po jeho smrti v roce 1828 převzal Maison Heidsieck jeho synovec a spolupracovník Christian Heidsieck spolu s bratrancem Henrim Guillaumem Piperem. Ten byl velmi nadaný obchodník. Na svých cestách po světě propagoval šampaňské Heidsieck a zanedlouho z nich čtrnáct královských a císařských dvorů udělalo svého oficiálního dodavatele. Víno se brzy stalo známé pod jménem Piper-Heidsieck. Toto spojení jmen se v říjnu roku 1838 ještě upevnilo sňatkem Henriho Pipera s vdovou po Christianu Heidsieckovi. V lednu 1851 přibral Hendri Piper do spolku svého bratrance J. C. Kunkelmanna. Po jeho smrti pokračoval jeho syn a následně dcera a zeť. Šampaňský dům tak zůstal v rodině. Na konci 80. let se spojil s mezinárodně známou firmou Rémy Cointreau.


Historie šampaňského domu Piper-Heidsieck

Piper Heidsieck v Hollywoodu

Lahodné doušky šampaňského Piper Heidsieck si ráda vychutnala i Marylin Monroe, která v roce 1953 dokonce pronesla: „Chodím spát s několika kapkami Chanel No.5 a každé ráno se probouzím se sklenkou šampaňského Piper Heidsieck." 

Se sklenkou Piper Heidsieck se probouzela i Marylin MonroeSe sklenkou Piper Heidsieck se probouzela i Marylin Monroe. Zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/258816309809054009/

Již od hollywoodských počátků byl Piper Heidsieck oblíben mezi tamní smetánkou a byl zván, aby udal tón na mnoha oslavách a večírcích. V roce 1933 si toto šampaňské zahrálo vedlejší roli ve filmu Laurela a Hardyho Sons of the Dessert. Pokud hledáte výjimečné šampaňské jako dárek, nemůžeme než Piper Heidsieck směle doporučit.

Piper Heidsieck nesmí chybět na předávání OscarůPiper Heidsieck nesmí chybět na předávání Oscarů. Zdroj: https://www.facebook.com/ChampagnePiperHeidsieck/photos

Piper Heidsieck Cuveé Brut

Zlatavá barva s jemným perlením šampaňského Piper Heidsieck Cuveé Brut vám učaruje. V jeho vůni dominuje čerstvé ovoce, hrušky, červená jablka s náznakem citrusů. V závěru ucítíte vůni čerstvých hroznů s tóny anýzu. Má plnou chuť šťavnatých máslových hrušek s dochutí citrusů a grapefruitu. Výborně se hodí k tradičním francouzským sýrům, či pokrmům typu Fish and Chips. Obávat se nemusíte ani párování s pikantními jídly. Nejlépe si ho vychutnáte při teplotě 6 – 8 °C ze sklenic na bílé víno nebo tulipánu.

Piper Heidsieck Cuveé BrutPiper Heidsieck Cuveé Brut. Zdroj: https://www.facebook.com/ChampagnePiperHeidsieck/photos