Nové Vinařství zahájilo činnost výsadbou 110 ha vinic na tratích Langewarte (Nový Přerov) a Slunečný vrch (Drnholec). V roce 2005 byl během rekordně krátké doby vybudován v Drnholci Dům Na Výsluní - industriálně pojatý vinařský areál, v němž ten samý rok proběhlo první vinobraní.

Filosofie Nového Vinařství

Na jaře roku 2010 zasáhl Dům Na Výsluní ničivý požár. Na jeho místě vyrostla během dvou měsíců zbrusu nová budova vinařství s názvem „FÉNIX 2010“, v jejímž pojetí se ještě více odráží design a filosofie Nového Vinařství jako nejprogresivnějšího inovátora na trhu vínem.

Vinařství zpracovává hrozny hlavně z vlastní integrované produkce. Výsledkem nízkého zatížení keřů a postupné sklizně je kvalitní surovina, s níž se při výrobě zachází co možná nejšetrněji. Celý proces probíhá výhradně gravitačně, takže ve vinařství nenajdeme žádný dopravník na hrozny nebo rmutové čerpadlo.

V procesu vinifikace se využívají moderní technologie, vína zrají v nerezových tancích.

Řady produkce vína

Celá produkce je rozdělena do řad Cépage (bílá a růžová odrůdová vína), Cuvée (cuvée více odrůd nebo enologická cuvée jedné odrůdy vyrobená z hroznů různých vlastností) a Léger (vína, u kterých bylo zastaveno kvašení a mají méně než 5 % alkoholu a více než 100g/l zbytkového cukru.

Zajímavým doplňkem je Rosecco - růžové perlivé víno. Pro Nové Vinařství je charakteristický promyšlený jednotný vizuální styl od architektury a interiérů, přes informační materiály po špičkovou adjustáž s designovými etiketami a s využitím šroubových uzávěrů a lahví se skleněnými zátkami Vino-lok.

Nové Vinařství bylo prvním vinařstvím v ČR, které začalo používat šroubové a skleněné uzávěry. Nové Vinařství nezvyšuje uměle obsah cukru v moštech a ve vínech neodstraňuje kyseliny (až na výjimky).

Ocenění Nového Vinařství

Díky tomu jsou vína z Nového Vinařství velmi specifická. Vinařství FÉNIX 2010 je možné navštívit bez ohlášení (Po - Pá 8 - 15), areál si prohlédnout, ochutnat nabízená vína a eventuelně nakoupit. Mimo tuto dobu je nutná předchozí dohoda.

Vína Nového Vinařství sbírají pravidelně ocenění na domácích i prestižních zahraničních přehlídkách - 12 medailí na DECANTER WORLD WINE AWARD, 8 medailí na CONCOURS MONDIAL DE BRUXELLES. Vinařství je členem prestižního sdružení vinařů V8 a marketingového uskupení LGL, které klade důraz na kvalitu půdního podloží ve vinicích.

Nové Vinařství inovuje

V Novém Vinařství se od začátku vyráběla pouze bílá a růžová vína. Tato filosofie vycházela z předpokladu, že v tak chladném regionu, jakým jižní Morava z pohledu vinaře bezesporu je, se dá každý rok vyrobit víno prvotřídní kvality v barvě bílé či růžové, nikoliv však barvy červené. S červeným je to na Moravě tak, že někdy je opravdu špičkové a v některých letech „jen" dobré.

V Novém Vinařství chtěli jít na jistotu, proto ta sázka na lehčí, svěží a aromatická vína bílá a růžová. Jenže přání a volání zákazníků všechny překvapilo. Po pár letech na trhu, kdy si vína z Nového Vinařství již vytvořila svůj okruh příznivců, začali tito volat po nějakém dobrém červeném, které jim v sortimentu chybělo. Tomuto tlaku zde odolávali asi jen dva roky. Před dvěma lety se rozhodli červené vyrobit. A když červené na „severu", tak Pinot noir!

Pinot noir je zvláštní modrá odrůda, k teré chladnější klima přímo vyhovuje. A tak si v Novém Vinařství řekli, že to taky zkusí. V prvním ročníku 2011 hrozny vyzrály do neuvěřitelné kvality. K výsledné výjimečné kvalitě vín pak také přispěly sudy, ve kterých víno zrálo. Rok na to (ročník 2012), ještě do sortimentu přidali „slavnou" rakouskou odrůdu Zweigeltrebe. Obě odrůdy byly dosud zpracovávány mimo vinařství, ale od ročníky 2013 již mají v Novém Vinařství vlastní technologie na výrobu červených vín.