Aktuality Global Wines & Spirits

Moravské degustace

Během celého září máte s Global Wines & Spirits jedinečnou příležitost se osobně potkat s moravskými vinaři a ochutnat jejich nejlepší vína. Na naší prodejně v Praze Karlín a v Brně budou probíhat řízené degustace. Vyberte si z několika termínů a užijte si příjemný podvečer v moravském stylu.

Termíny

1. 9. 2020 Vladimír Tetur Brno již nelze zakoupit
2. 9. 2020 Vinařství Ilias Brno již nelze zakoupit
3. 9. 2020 Vinařství Regina Coeli Praha již nelze zakoupit
7. 9. 2020 Vladimír Tetur Praha již nelze zakoupit
8. 9. 2020 Vinařství Horák Praha již nelze zakoupit
9. 9. 2020 Vinařství Gotberg Praha již nelze zakoupit
10. 9. 2020 Vinařství Regina Coeli Brno již nelze zakoupit
11. 9. 2020 Vinařství Baloun Praha již nelze zakoupit
14. 9. 2020 Vinařství Kadrnka Praha již nelze zakoupit
15. 9. 2020 Vinařství Gotberg Brno již nelze zakoupit
29. 9. 2020 Vinařství Špalek Brno již nelze zakoupit
30. 9. 2020 Vinařství Špalek Praha již nelze zakoupit

V Praze začínáme v 18:00, v Brně v 17:00 a každá degustace bude trvat zhruba 1,5 hodiny. Ochutnáte vždy nejméně 8 vzorků, kterými vás vinař postupně provede a bude vám k dispozici pro všechny vaše dotazy. Zajištěna bude i voda a pečivo na vyčištění chutí mezi jednotlivými vzorky. 

Prodej vstupenek je zahájen. Na každý termín je k dispozici max. 15 míst a samozřejmostí je dodržování všech hygienických podmínek. Zároveň si dovolujeme upozornit na možnost zrušení degustace v návaznosti na možné zpřísnění ochranných opatření. V případě, že bude degustace zrušena, vrátíme vám peníze zpět na účet.

Koupit vstupenku

 

Vinařství Vladimír Tetur

Vinice vinařství Tetur se nacházejí v katastru Velkých Bílovic v celkovém rozsahu 22 hektarů. Vlastní produkce ovšem pro výrobu vín nestačí, a tak vinařství nakupuje převážnou část hroznů od stálých dodavatelů z Velkých Bílovic a v menší míře i ze sousedních Velkých Pavlovic. Výrobě vína se věnuje naplno od roce 1992 a od malého sklepa vyrostlo až po současné moderní vinařství, které si ovšem zakládá na filozofii menších rodinných podniků tj. osobní přístup, vstřícnost a otevřenost.

GWS_Tetur

 

Vinařství Ilias

Vinařství vskutku rodinného charakteru, které veškeré práce zastává vlastními silami rodinných příslušníků. Jeho historie začíná v roce 1998 koupí polorozpadlé chalupy a prvním pokusem roku 2000 vyrobit dva demižony vlastního vína. Z koníčka se postupem času stal zdroj obživy, vinařství se rozrůstalo, přibývaly i nové technologie a provozní kapacity. V roce 2011 vinařství začalo pěstovat svá vína v BIO kvalitěVína nejsou chemicky ošetřena, k ochraně před škůdci nebo nepřízní počasí jsou použity pouze šetrné přírodní přípravky, jako například fenyklový olej, prášek do pečiva nebo vodní sklo, případně povolené ochranné prostředky na bázi síry a mědi.

GWS_Ilias

 

Vinařství Regina Coeli

Vinařství založil pan Václav Trpělka společně s Lubošem Oulehlou v roce 1991. Společně se pustili do poctivé práce a dnes obhospodařují více než 30 ha vinic. Majitelé věří, že jejich přístup, péče a láska se zrcadlí nejen v hroznech, ale především ve výsledné sklence skvělého vína. Regina Coeli znamená v překladu Královna nebes a její grafické zpracování je pro láhve typické. Vína tohoto vinařství sbírají mnohá ocenění na soutěžích jako je Grand Prix Vinex, Vino-forum, Sauvignon Forum, Decanter a dalších.

GWS_Regina

 

Vinařství Gotberg

Vinařství Gotberg vzniklo v roce 2003 a svá první vína začalo prodávat v roce 2010. Budova, která se tyčí nad vinicí upoutá na první pohled nejen díky své vyvýšené poloze, ale především svým moderním zpracováním. Z budovy je úžasný výhled do celého kraje Pálavy a na Mušovská jezera. Vinařství Gotberg hospodaří na na 56 hektarech vlastních vinic, což představuje 5 viničních tratí Panenský kopec, Svidrunk, Sonberk, Starou horu a Unédy. Vína získávají ocenění a medaile na mnoha vinařských soutěžích doma i v zahraničí. 

GWS_Gotberg

 

Vinařství Špalek

Rodinné vinařství, které se může pyšnit označením BIO. Hospodaří na 12 ha vinic na Kraví Hoře u Znojma a kromě tradičních bílých, růžových a červených vín vyrábí i speciální vína jako je ledové víno, vína zrající na kvasnicích a v dubových sudech (Sur lie), vína likérová (Šaler) a naturální vína ze šlapaných hroznů a kvašená divokými kvasinkami (Edelspitz). Jejich vyhlášeným červeným vínem je rodinné cuvée Gryllus, zrající rok v malých dubových sudech.

GWS_Spalek

 

Vinařství Horák

Malé butikové vinařství bylo založeno v roce 2004 v obci Vrbice. Jedná se jednu z nejvýše položených obcí s ojedinělou lokalitou vinných sklepů vykopaných v pískovcové skále. O chod vinařství se stará Leoš Horák spolu se synem Lukášem Horákem. Samotný provoz se nachází uprostřed obce a vznikl rekonstrukcí starého selského stavení. Vinařství prošlo rekonstrukcí a postupně se stále rozrůstá a modernizuje. Vizí majitelů je vyrábět kvalitní vína s osobním přístupem k surovinám, technologiím a především k zákazníkům.

GWS_Horak

 

Vinařství Baloun

Vinařství Baloun bylo založeno v roce 1991 a vlastní dva provozy - sklepní hospodářství v Hustopečích a ve Velkých Pavlovicích. Téměř celou svou produkci vín dodávaných na trh lahvuje. Výroba se postupně orientuje na vína určená pro náročnějšího zákazníka, gastronomii a do soukromých archivů. Svá vína pravidelně dodává i na Pražský hrad. 

GWS_Baloun

 

Vinařství Kadrnka

Rodinné vinařství Kadrnka se nachází ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti Pavlovských a Dunajovských vrchů. Pan Kadrnka se svou rodinou obhospodařují 11 ha vinic na jednom z nejteplejších míst České republiky. Základem jejich filozofie je kvalitní a dobře vyzrálý hrozen, který byl vypěstován s minimem chemických zásahů. Šetrný přístup k vínu se prolíná celým zpracováním hroznu od prací na vinici, ve sklepě až po samotné lahvování vína s minimem síry.

GWS_Kadrnka

 

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně plánovaných degustací nás neváhejte kontaktovat na telefonním čísle 800 100 639. 

Těšíme se na vás!