Marqués de Murrieta

Původ Marqués de Murrieta jde ruku v ruce s původem vín oblasti Rioja. Don Luciano Murrieta, inspirován tím, co se naučil v Bordeaux, vytvořil v roce 1852 první ušlechtilé víno z oblasti Rioja ve snaze o nejvyšší kvalitu a schopnost zrání. Don Luciano měl od začátku jasno v tom, že kvalitní a dobře vyzrálé víno z oblasti Rioja by mohlo být vyváženo i mimo Španělsko. Proto neváhal a poslal bájný ročník 1852 do zemí, jako je Mexiko a Kuba, a stala se tak první Riojou, která byla vyvezena mimo hranice Španělska.

Od roku 1983 stojí rodina Cebrián-Sagarriga v čele vinařství Marqués de Murrieta. Toto historické vinařství, založené na tvrdých hodnotách a savoir-faire, dosáhlo vynikajících úspěchů a v současnosti patří mezi světovou špičku s řadou ocenění, jako 100 Parkerových bodů za svá vína.

Castillo Ygay 2010 bylo oceněno titulem "Nejlepší víno na světě" podle časopisu Wine Spectator. Marqués de Murrieta získal také prestižní ocenění "Nejlepší vinařství na světě" od sdružení Great Wine Capitals. Dnes je Marqués de Murrieta považováno za záruku kvality vín na mezinárodní úrovni.

Marqués de Murrieta oslavil v roce 2022 170. výročí svého založení (1852-2022). Panství Ygay, které se nachází v jedné z nejstarších průmyslových budov v Evropě, je od roku 2019 muzeum, kam se sjíždějí návštěvníci z celého světa. Ti mají jedinečnou příležitost seznámit se s kořeny a původem vín z oblasti Rioja. 

Kromě toho rodina Cebrián-Sagarriga v roce 2022 slavnostně otevřela nové prostory o rozloze 25 000 m2 pro výrobu a zrání svých vysoce uznávaných vín. Inovace procesů koexistují v dokonalé harmonii s historicko-architektonickým komplexem hradu Ygay. Tyto idylické prostory navíc obklopuje 50 000 m2 nových parků a zahrad. Marqués de Murrieta je příkladem rovnováhy, elegance a modernosti.