Rumové elixíry jsou podkategorií rumu, kterou můžeme nazývat také rumové likéry. Rum elixir obsahuje oproti běžným rumům méně procent alkoholu (pod 37,5 %) a mnohem více cukru (více než 20 g cukru na litr). Rumové elixíry jsou dochucovány kořením, medem, či maceráty ovoce a jejich chuť je tak příjemně sladká.

V naší bohaté nabídce rumových elixírů najdete například legendární, jemně sladký Legendario elixir de Cuba 7 Years Old, jehož základem je kubánský rum, který se již od roku 1945 vyrábí z té nejlepší cukrové třtiny. Rum Legendario elixir de Cuba má zlatou, téměř jantarovou barvu s aromatem rozinek a pomerančů. Legendario elixir zraje sedm let v sudech z amerického dubu a poté se v něm měsíc macerují rozinky. Z těch se následně vymačká šťáva, která se přidává do hotového produktu.

V našem portfoliu nechybí ani Serum Elixir de Ron Carta Oro, který poznáte podle nádherné jantarové barvy. Jeho kulatá, hladká chuť se prolíná s medově ovocnou vůní s nádechem mandlí a broskví. V chuti ucítíte směs bylin. Serum Elixir je kombinací 3 – 8 letých rumů. 

Remedy Elixir 34% je prémiový rumový likér, jehož základem je panamský rum, který zrál až sedm let v dubových sudech. V jeho vůni se snoubí aroma vlašského ořechu, kokosu a exotického koření. V chuti můžete rozpoznat jemné tóny vanilky, karamelu, medu a pomeranče.

Najdete u nás také tradiční rumový likér Cubaney Elixir 12 Ańos, který se vyznačuje tmavě červenou až mahagonovou barvou. Jedinečnou ovocnou vůni a jemnou, lahodně sladkou chuť mu dodávají macerované hrozny Pedro Ximenéz. Rum Cubaney Elixir ci můžete dopřát samotný, nebo s kostkou ledu.