Bílé rumy, Bílé

Bílý rum, označovaný také jako White, Silver, Light či Blanco je průhledný rum obsahující minimum přísad, někdy vůbec žádné. Po destilaci se nechávají bílé rumy zrát v odvětrávaných nerezových kádích a potom několik měsíců v sudu. Výjimečně zrají bílé rumy v sudech i několik let, ale jsou následně filtrovány přes aktivní dřevěné uhlí, aby se odstranilo vzniklé zabarvení a jejich barva zůstala průhledná. Typickými příklady jsou rumy Diplomático Planas, prémiový, elegantní rum určený k pomalému popíjení, nebo rum Ron Barceló Gran Platinum.

Jak, nebo s čím pít bílý rum? V porovnání s tmavými rumy mají bílé rumy méně chuti, proto se výborně hodí jako základ do míchaných nápojů. V koktejlech vynikne jejich ostřejší a výraznější chuť. Bílý rum se skvěle hodí na Mojito, či Cuba libre. Na přípravu těchto koktejlů doporučujeme zvolit například Bacardí bílý rum.

V naší nabídce najdete i další bílé rumy, například křišťálově průzračný, svěží rum Old Pascas White, nebo krátce stařený blend pěti rumů, Embargo Anejo Blanco