Aktuality Global Wines & Spirits

Gin&Tonic Fest 2022

Gin&Tonic Fest je opět tu, a letos plný novinek a nabitý speciálními balíčky. V loňském roce jste s námi a ginem procestovali svět, kdy jsme zavítali i do Japonska a exotických příchutí. A příchutě, resp. různě ochucené giny se v našem festivalu pěkně rozrostly. Opět se můžete těšit na japonskou novinku, ale také ty evropské a dokonce i na český gin. Nebojte, myslíme i na klasiky. Máme připraveno i několik balíčků s London dry ginem. Tak neváhejte a pojďte zjistit, co vše jsme pro vás nachystali.

CHCI ZJISTIT HNED

Z čeho vlastně je gin?

Gin je neutrální destilát, který je ochucený směsí bylin a koření (označované jako „botanicals“) ve které je dominantní jalovec.

1533201280439

Základní surovinou pro neutrální destilát bývá obilí, ale může se vyrábět z hroznů, cukrové třtiny, rýže, brambor. Zpracováním a poté destilací těchto surovin vytváříme velejemný líh, který může dosahat až 96 % obsahu alkoholu. S tímto lihem už pracují jednotliví výrobci. Výslednou chuť ginu, pak určují použité botanicals, způsob jejich zpracování a propojení s neutrálním destilátem. Množství a jednotlivé druhy bývají většinou tajnou recepturou každého výrobce, ale používá se od 4 (Tanqueray) až do 47 druhů (Monkey 47).

Nejlépe ho ale poznáte, když ho ochutnáte na vlastní kůži. Doporučujeme využít naše akční balíčky s ginem a skleničkami zdarma!

Cubical_Ultra_Premium_sklenice_upraveno_GW_balicky_gin_fest_2022_03

Jaký si zvolíte?

London Dry

Nejslavnějším a nejrozšířenějším typem ginu je London dry. Představuje tradiční suchý, čistý a svěží gin, který nesmí obsahovat více než 0,1 g cukru na 1 l celkového množství destilátu. Neznamená to tedy, že jeho výroba musí být geograficky spojována s Londýnem. Musí mít obsah alkoholu vyšší, než 37,5 procenta, pouze přírodní ingredience a neměl by být ničím ochucený.

Ochucený

Jsou vlastně ty, jejichž jakékoli příchutě nebo botanika byly přidány po destilaci. Tím se diskvalifikují nazýváním London Dry Gin, ale neznamená to, že nejsou kvalitní. I tak mohou být vyrobeny za použití kvalitních botanicals, bez umělých barviv a dokonce i bez cukru. A zdaleka již nejsou jen růžové. A protože se blíží léto, tak vězte, že na letních party jsou velmi oblíbené.

Už nebudeme zdržovat a pojďme se podívat na novinky letošního Gin&Tonic Fest.

Nemáte čas? Nevadí, zastavte se u nás na prodejně, kde vám naše zkušené kolegyně s výběrem poradí. Navíc máte možnost vybrané giny i ochutnat, připravili jsme si pro vás giny: Cubical Mango, Cubical Kiss, L’Acrobate, Etsu Double YUZU, Etsu Pacific OceanThe Botanist, Hendrick´s original, No. 3 London dry gin a Monkey 47.

NOVINKY:

ETSU-DOUBLE-YUZU_oceneni​​

Etsu Double Yuzu


Etsu Double Yuzu Gin je svěží s citrusovými tóny. Přírodní ingredience dodávají tomuto ginu jedinečný a lehký závěr. Čirá barva. Aroma čerstvého yuzu a citronů. Na ni navazuje velmi svěží chuť yuzu a citronů. Kulatý a jemný závěr.

ETSU-DOUBLE-ORANGE-WITH-BOX

Etsu Double Orange


Etsu Double Orange Gin je svěží a ovocný s přírodními ingrediencemi, které tomuto ginu dodávají jedinečný a lehký závěr. Barva je čirá. Aroma pomerančů, yuzu a citronů. Na ni navazuje stejná chuť, opět s tóny pomerančů, yuzu a citronů. Hedvábně jemný závěr.

ETSU-OCEAN-WATER_oceneni

Etsu Pacific Ocean Water


Sladká voda z horského vodního zdroje a mořská voda z Japonského moře se přidávají k pečlivě vybraným botanicals, jako jsou bobule jalovce, kůra hořkého pomeranče, kořen lékořice, andělika a koriandr, aby vznikl tento jedinečný gin, který zachycuje krásu a rozmanitost japonského pobřeží v jedné lahvi. Etsu Pacific Ocean Water Gin se destiluje v Asahikawa Distillery na ostrově Hokkaidó.

Cubical_Mango

Cubical Mango


Třikrát destilovaný gin vyrobený z prvotřídního anglického obilí. Cubical Mango vychází z varianty Cubical Premium, která je obohacená o přírodní extrakty z tropického ovoce mango. Je velmi aromatický s úžasně jemnou chutí.

Cubical_Kiss

Cubical Kiss


Mezi hlavní botanicals patří citrus Budhova ruka, bobule jalovce, kořen anděliky, pomerančová a citronové kůra, kořen z lékořice a skořicová kůra. Aroma je charakterizováno lehkými citrusovými tóny bergamotu a sladkého pomerančového květu s doteky lesního ovoce. Cubical Kiss se infúzuje vybranou směsí lesního ovoce, zejména z jahod, malin a borůvek.

Neptunia-přední (1)

Hendrick´s Neptunia


Hendrick´s Neptunia gin je podmanivým základem pro klasické gin koktejly, kterým propůjčuje osvěžující přímořský nádech. Jde o limitovanou edici pod taktovkou HENDRICK’S Master Distiller, paní Lesley Gracie, která se odvážila zachytit kouzlo moře. Výsledek je osvěžující jako mořské vlny, které bičují pobřeží Ayrshire. Energicky povzbudí charakteristickou kombinaci okurky a růže, která vyvrcholí úžasně svěžím citrusovým závěrem.

GW_balicky_gin_fest_2022_01

Malfy


Malfy je superprémiový italský gin. Destiluje se v měděném kotli, z těch nejlepších italských botanicals a alpské pramenité vody.  Jeho základem je neutrální obilný destilát a dominantní botanicals je jalovec pocházející z Toskánska.  Příchutě tvoří citrony vypěstované na pobřeží Amalfi, pomeranče a růžové grepy, které zrají na Sicílii, a rebarbora, která je také pěstovaná v Itálii.

GW_balicky_gin_fest_2022_02

Endorphin


Endorphin je český prémiový gin z rukodělné destilérky D.Walker distillery. Kladou velký důraz na kvalitu. Používají nejkvalitnější neutrální líh z melasy. Žádnou chemii, ani stabilizátory zde nehledejte. Všechny ingredience jsou pouze přírodního rostlinného původu. A navíc jedou bez cukru.

 

 

 AKČNÍ BALÍČKY:

vyberte si z našich akčních balíčků, zde je naše doporučení:

 

Etsu_Yuzu_GW_balicky_gin_fest_2022_Etsu-Yuzu-+-sklenice-+-tonic

Etsu Double Yuzu + 4x tonic + 4 sklenice jako dárek


K nákupu jedné lahve Etsu Double Yuzu získáte 4 ks prémiového italského toniku Sanpellegrino za poloviční cenu a dostanete sadu 4 sklenic na přípravu Gin&Tonic drinku.

Etsu_Orange_GW_balicky_gin_fest_2022_Etsu-Orange-+-sklenice-+-tonic

Etsu Double Orange + 4x tonic + 4 sklenice jako dárek


K nákupu jedné lahve Etsu Double Orange získáte 4 ks prémiového italského toniku Sanpellegrino za poloviční cenu a dostanete sadu 4 sklenic na přípravu Gin&Tonic drinku.

Etsu_Pacific_GW_balicky_gin_fest_2022_Etsu-Pacific-+-sklenice-+-tonic

Etsu Pacific Ocean + 4x tonic + 4 sklenice jako dárek


K nákupu jedné lahve Etsu Pacific Ocean získáte 4 ks prémiového italského toniku Sanpellegrino za poloviční cenu a dostanete sadu 4 sklenic na přípravu Gin&Tonic drinku.

Cubical_Premium_upraveno_GW_balicky_gin_fest_2022_02

Cubical Premium + 4x tonic + 4 sklenice jako dárek


K nákupu jedné lahve Cubical Premium získáte 4 ks prémiového italského toniku Sanpellegrino za poloviční cenu a dostanete sadu 4 originálních sklenic na přípravu Gin&Tonic drinku.

Cubical_Kiss_sklenice_upraveno_GW_balicky_gin_fest_2022_04

Cubical Kiss + 4x tonic + 4 sklenice jako dárek


K nákupu jedné lahve Cubical Kiss získáte 4 ks prémiového italského toniku Sanpellegrino za poloviční cenu a dostanete sadu 4 originálních sklenic na přípravu Gin&Tonic drinku.

 

botanist-4tonic

The Botanist gin + 4x tonic


K nákupu jedné lahve The Botanist ginu získáte 4 ks prémiového italského toniku Sanpellegrino na přípravu Gin&Tonic drinku.

GW_neex_balicky_gin_fest_2022-05

Malfy Rosa + 4x tonic


K jedné lahvi Malfy gin Rosa získáte 4 ks prémiového italského toniku Sanpellegrino.

 

GW_neex_balicky_gin_fest_2022-06

Endorphin Magic imaGINe + 4x tonic


K jedné lahvi Endorphin Magic imaGINe získáte 4 ks prémiového italského toniku Sanpellegrino a můžete vyzkoušet jak po nalití toniku změní gin svoji barvu.

 

kissmango

Gin&Tonic

Máte připravený gin, tonic, led, ovoce, bylinky? Tak teď už to jen spojit dohromady a připravit si lahodný drink do orosené skleničky. Jak na takové GT?

Je to velmi jednoduchá a rychlá příprava:

 • Sklenici naplňte ledem
 • přidejte 4 cl ginu
 • zalijte 1 dcl tonicu
 • lehce promíchejte lžičkou
 • přidejte ovoce, bylinky na dochucení

a máte hotovo!

tonicaazulcuadrada

Naše vyzkoušené kombinace bylinek a ovoce:

 • citronová kůra a snítka tymiánu
 • pomerančová kůra a černý pepř
 • zázvor a máta
 • jahody a bazalka
 • limeta
 • okurka

Kombinací je nepřeberné množství a vždy záleží na vaší chuti a fantazii. Nejlepší je vždy samozřejmě přidávat bylinky a ovoce, které se používají na výrobu daného ginu, ze kterého budete drink připravovat. 

original zafiro gama (1)