Aktuality Global Wines & Spirits

Gin&Tonic Fest

Květen k nám přinesl vůni jalovce a rozmanitých botanicals. O čem je řeč? No přece o ginu! Gin&Tonic Fest je tu, a máte jedinečnou možnost s námi prochutnat svět ginu. Prozkoumejte různé styly a světové destinace odkud giny pochází a vyberte si ten, který vám nejvíce chutná. Britský klasický, suchý a výrazný. Španělský, který je jemnější a přináší hlavně svěžest a citronovou kůru. A nebo třeba trochu exotiky a netradiční suroviny jako Yuzu citrus, čajové lístky a pepř z Japonska? A to rozhodně není vše, tak neváhejte a rozšiřte své chuťové zážitky!

Co je to gin?

V našem článku vám vysvětlíme, jak se gin vyrábí a jak se servíruje. Nejlépe ale, když ho ochutnáte na vlastní kůži. Doporučujeme využít naše akční balíčky s ginem a skleničkami zdarma!

 

Ginové balíčky

 

Gin je neutrální destilát, který je ochucený směsí bylin a koření (označované jako „botanicals“) ve které je dominantní jalovec.

1533201280439

Základní surovinou pro neutrální destilát bývá obilí, ale může se vyrábět z hroznů, cukrové třtiny, rýže, brambor. Zpracováním a poté destilací těchto surovin vytváříme velejemný líh, který může dosahat až 96% obsahu alkoholu. S tímto lihem už pracují jednotliví výrobci. Výslednou chuť ginu, pak určují použité botanicals, způsob jejich zpracování a propojení s neutrálním destilátem. Množství a jednotlivé druhy bývají většinou tajnou recepturou každého výrobce, ale používá se od 4 (Tanqueray) až do 47 druhů (Monkey 47).

Výroba ginu

1) STEEPING = MACERACE

První a zárověň nejčastější metodou výroby ginu je tzv. „steeping“, kdy se vybrané botanicals macerují přímo v destilátu a teprve poté probíhá pomalá destilace. Díky této metodě výroby se mohou giny ještě po destilaci dochutit, přidat ovocná aroma a barviva – vznikají tak velmi oblíbené (nejen) růžové giny. Nejznámější, tímto způsobem vyráběný gin, bude Hendrick´s, do kterého se ještě po destilaci přidávají esence okurky a růže.

 

2) RACKING = PÁRA PŘES SÍTO

Druhá metoda výroby se označuje jako „racking“ – kdy se směs botanicals umístí do měděného koše umístěného na samotném konci destilačního kotle. Přes tento koš plný botanicals prochází alkoholové páry a uvolňují jednotlivá aroma a chutě.
Touto metodou je vyráběný ikonický gin v modré lahvi - Bombay Saphire.

 

3) COMPOUNDING = SMĚŠOVÁNÍ

Třetí a nejméně používanou metodou je tzv. „compounding“, kdy se neutrální destilát za studena smíchá s esenciálními oleji a trestí bylin a koření.

Tímto způsobem vyráběné giny v našem portfoliu produktů nenajdete.

 

Typy ginu

London Dry

Nejslavnějším a nejrozšířenějším typem ginu je London dry. Představuje tradiční suchý, čistý a svěží gin, který nesmí obsahovat více než 0,1g cukru na 1l celkového množství destilátu. Neznamená to tedy, že jeho výroba musí být geograficky spojována s Londýnem.

Teď už víte co je to gin, ale ještě nevíte co je náš Gin&Tonic Fest.

 

Gin&Tonic Fest

Představíme vám novinku, která k nám dorazila z italského středomoří. Můžete využít akční balíčky na přípravu jednoho z nejoblíbenějších ginových drinků – Gin&Tonic. Vybrané giny, tonic San Pelegrino a skleničky, které se skvěle hodí na přípravu lahodných drinků. Sledujte náš Instagram a zúčastněte se soutěže o lahev jednoho z prvních japonských ginů na trhu - Etsu. Nevíte jaký styl ginu je pro vás ten pravý? Nevadí, zastavte se u nás na prodejně, kde vám naše zkušené kolegyně s výběrem poradí. Navíc máte možnost vybrané giny i ochutnat, připravili jsme si pro vás giny: Zafiro, Zafiro Pink Strawberry, Zafiro Orange, Cubical, Marconi a Monkey 47.

Novinka

Marconi 42 je ultraprémiový italský gin vyráběný v malých dávkách. Destilace probíhá jedinečnou metodou ve vakuu na zařízení bain-marie, která umožňuje získat intenzivní vůni, čistou chuť a dlouhotrvající aromatickou vytrvalost. Marconi je jméno ulice, kde se nachází destilerie a číslo 42 označuje objem alkoholu v ginu.

Poli - Gin Marconi 42

Marconi 42


Svou unikátní chuť získává gin díky infuzi jalovcem, rozmarýnem, mátou, bazalkou a tymiánem. V ústech je gin vyvážený, jemný a harmonický s tóny koriandru, kardamomu a fenyklu. Kombinace středomořských bylin a koření připomíná slunce, teplo a italské pobřeží.

 

Akční balíčky

vyberte si z našich akčních balíčků, zde je naše doporučení:

Zafiro-Orange-1-ks-+-Zafiro-Classic-1-ks-+-4-ks-tonic-SP-+-6-sklenic-Bombay

Zafiro Classic + Zafiro Orange + 4x Tonic + dárek 6 sklenic


Speciální balíček z akční nabídky Gin & Tonic Fest: k nákupu Zafira Classic + Zafira Orange dostanete sadu 6 originálních sklenic na přípravu Gin&Tonic drinku a 4 ks prémiového italského toniku San Pellegrino za poloviční cenu. Limitováno, 1 ks na objednávku. Akce je určena pro koncové zákazníky, není určena pro velkoobchody a gastro podniky.


 

Finsbury-Platinum-2-ks-+-4-ks-tonic-SP-+-6-sklenic-Bombay (1)

Cubical Ultra Premium + 4x Tonic + dárek 6 sklenic


Speciální balíček z akční nabídky Gin & Tonic Fest: k nákupu Cubical Ultra Premium Gin dostanete sadu 6 originálních sklenic Botanic a 4 ks prémiového italského toniku San Pellegrino za poloviční cenu. Limitováno, 1 ks na objednávku. Akce je určena pro koncové zákazníky, není určena pro velkoobchody a gastro podniky.

 

Marconi-46-+-4-ks-tonic-SP-+-6-sklenic-Poli-shot

Marconi 46 + 4x Tonic + dárek 6 sklenic


Speciální balíček z akční nabídky Gin & Tonic Fest: k nákupu Marconi Gin 46 dostanete sadu 6 originálních sklenic Jacopo Poli a 4 ks prémiového italského toniku San Pellegrino za poloviční cenu. Limitováno, 1 ks na objednávku. Akce je určena pro koncové zákazníky, není určena pro velkoobchody a gastro podniky.

 

Etsu-1-ks-+-4-ks-tonic-SP-+-6-sklenic-Bombay

Etsu Gin + 4x Tonic + dárek 6 sklenic


Speciální balíček z akční nabídky Gin & Tonic Fest: k nákupu Etsu Gin dostanete sadu 6 originálních sklenic na přípravu Gin&Tonic drinku a 4 ks prémiového italského toniku San Pellegrino za poloviční cenu. Limitováno, 1 ks na objednávku. Akce je určena pro koncové zákazníky, není určena pro velkoobchody a gastro podniky.

 

Gin&Tonic

máte připravený gin, tonic, led, ovoce, bylinky? Tak teď už to jen spojit dohromady a připravit si lahodný drink do orosené skleničky. Jak na to?

Je to velmi jednoduchá a rychlá příprava:

 • Sklenici naplňte ledem
 • přidejte 4 cl ginu
 • zalijte 1 dcl tonicu
 • lehce promíchejte lžičkou
 • přidejte ovoce, bylinky na dochucení

a máte hotovo!

CUBICALLIMON

Naše vyzkoušené kombinace bylinek a ovoce:

 • citronová kůra a snítka tymiánu
 • pomerančová kůra a černý pepř
 • zázvor a máta
 • jahody a bazalka
 • limeta
 • okurka

Kombinací je nepřeberné množství a vždy záleží na vaší chuti a fantazii. Nejlepší je vždy samozřejmě přidávat bylinky a ovoce, které se používají na výrobu daného ginu, ze kterého budete drink připravovat.

zafiro original 2-min