Aktuality Global Wines & Spirits

český gin Endorphin

Máme to štěstí, že Vám můžeme představit jeden z hlavních hormonů štěstí – Endorphin – český prémiový gin z rukodělné destilérky D.Walker distillery, novinku v našem sortimentu.

VYBERU SI HNED

Jak se Endorphin giny vyrábí?

Vyrábí se v unikátním destilačním zařízení. Každý gin má svou jedinečnou recepturu, liší se složením a poměry bylin, květů a koření. Mají i odlišný macerační a destilační proces. Jedna část mixu lokálních a exotických bylin a koření maceruje v tom nejkvalitnějším a nejjemnějším lihu po dobu 4 - 48 hodin při různých koncentracích etanolu. Další část bylin a koření se pak umisťuje do speciálních vaporizačních komor, kde při pomalé destilaci lihové páry, procházející přes tyto botanicals, absorbují jejich éterické oleje a gin tím získává jedinečnou chuťovou charakteristiku a aromatičnost.

20211020_190212

V čem je jejich výjimečnost?

Kladou velký důraz na kvalitu. Používají nejkvalitnější neutrální líh z melasy. Žádnou chemii, ani stabilizátory zde nehledejte. Všechny ingredience jsou pouze přírodního rostlinného původu. Příroda, luka, háje, lesy i vlastní pozemky v malebném okolí Malého Hradiska u Prostějova, jim poskytují nepřeberné množství lokálních bylin. To, co nezískají samosběrem, nakoupí v maximální možné kvalitě včetně exotických bylin a koření. A navíc jedou bez cukru. A ani tady nekončí jejich společenská zodpovědnost. Etikety tisknou v rodinné české tiskárně nedaleko Prahy. Kartonové obaly nakupují v papírně u Čáslavi. Zátky dodává česká firma ze Zlína a folie rodinná firma z Mikulova. Prostě patrioti.

Jaké si můžete vybrat:

Je libo klasiku?

Endorphin_original

Endorphin London Dry gin


Pak je tu pro vás klasický, suchý a na bylinky bohatý London Dry Gin. Směs 19 lokálních i exotických bylin a koření macerovaná po dobu 40 hodin. Ideální pro G&T nebo Negroni.

 • Nos: květinový s nádechem letní louky, následovaný jemným zaobleným jalovcem a svěžestí citrusů.
 • Chuť: vede suchý jalovec zakulacený sladkou skořicí, poté se objeví citrusový koláč až se všechny příchutě harmonizují.
 • Závěr: převládá suchý jalovec s jemným náznakem hořkosti z anděliky.

 

Citrusová vlna

Endorphin_Lemon

Endorphin Lemon Demon


Výrazné citrusy jak v aroma, tak v chuti přináší Lemon Demon Gin. Základ má v London Dry Ginu, ale receptura je stavěna na zvýšeném podílu citrusových kůr a je doplněna o bylinky, které citrusy ještě více zdůrazňují. Směs 15 lokálních a exotických bylin a koření macerují pod dobu 32 hodin.

 • Nos: svěží citrusy následovány slabším jalovcem.
 • Chuť: vede suchý jalovec s výraznou paletou citrusů zakulacený sladkou skořicí.
 • Závěr: převládá suchý jalovec a lehce citrusový konec podrží koriandr.

 

Není růžová jako růžová

Endorphin_Pink

Endorphin P!nk


Do této růžovky není přidán žádný cukr, ani žádná jiná sladidla, a přesto je lehký, svěží a trendy. Růžová barva je docílena pouze směsí bylinek. Žádná umělá barviva, žádné stabilizátory. Ano, jasně růžové zbarvení se časem změní v červenou, ale na kvalitu, aroma a chuť to nemá naprosto žádný vliv. P!NK Gin se maceruje 24 hodin a směs kromě jalovce, koriandru a lyofilizovaných malin či jahod obsahuje další desítku bylin a koření.

 • Nos: svěží ovocná paleta lesních plodů s náznakem citrusů, následovaná slabým jalovcem.
 • Chuť: vede jalovec s paletou citrusů, zakulacený sladkostí skořice.
 • Závěr: převládá jalovec a andělika.

 

Chcete si zakouzlit?

Endorphin_Lavender_Magic

Endorphin Magic imaGINe


Přesně pro Vás je tu „kouzelný“ gin, který při smíchání s tonikem změní svoji barvu ze sytě modré do růžovofialové. Budete za hvězdu večera. Magic imaGINe je svěží gin s nádechem levandule. Základem je London Dry Gin, ovšem jalovcový podíl je ponížen ve prospěch levandule a růže. Opět bez cukru, sladidel, umělých barviv a stabilizátorů. O kouzelnou show se postarají ty nejkvalitnější botanicals. Směs 17 lokálních a exotických bylin se maceruje po dobu 40 hodin.

 • Nos: nasládlá levandulová vůně se svěžím dotekem citrusů následovaná slabším jalovcem.
 • Chuť: vede jalovec s výraznou paletou citrusů zakulacený sladkou lékořicí.
 • Závěr: převládá suchý jalovec s citrusovým koncem.

 

 

Nevíte, který si vybrat?

Nevadí, zkuste degustační sadu, která obsahuje základní London Dry Gin, citrusový Lemon Demon Gin a kouzelný Magic imaGINe. Vyzkoušejte a věříme, že minimálně k jednomu z nich se určitě vrátíte.

IMG_9065