Aktuality Global Wines & Spirits

Adventní kalendář - portské víno

Novinka mezi adventními kalendáři je výběr portského od nejznámějšího portugalského vinaře, Pedro Silva Reis a jeho společnosti Real Companhia Velha. Ochutnat můžete víceletá portská, Tawny, Ruby značek Royal Oporto, Quinta das Carvalhas, Delaforce, Hooper´s a Sibio. Doporučujeme jako skvělý dárek pro milovníky portských vín, přehlídka stylů jednotlivých značek.

Pokud se chcete nechat překvapit, co vás v kalendáři čeká, tak už dále nečtěte. Pokud jste ale zvědaví stejně jako my, tak vám prozradíme, jaké dobroty kalendář obsahuje.

V každém případě nakoupit adventní kalendář můžete na našem e-shopu a udělat tak radost sobě nebo někomu, kdo si rád zpříjemní čekání na Ježíška portským vínem.

Koupit kalendář s portským vínem

adventni_kalendar_portske_vino

Adventní kalendář obsahuje:

Porto_01

1) Delaforce 20 YOT


Intenzivní vůně ořechů, třešní a karamelu. Dokonalá rovnováha mezi ovocností a tóny dřeva díky zrání v sudu. Na patře příjemná svěží chuť s výraznými tóny pomerančového koláče a karamelizovaného cukru. Živý a dlouhotrvající závěr.

 

Porto_02

2) Delaforce 10 YOT


Intenzivně aromatické portské se zralými tóny švestek a rozinek. Velmi vyvážené, elegantní víno s bohatou paletou sušeného ovoce jako jsou datle a rozinky. Nejlépe si vychutnáte při pokojové teplotě nebo v létě lehce nachlazené.

 

Porto_03

3) Delaforce LBV 2017


Portské víno sytě rubínové barvy s intenzivní vůní švestek, svěžích bobulí a lékořice. Velmi ovocná chuť s kulatými tříslovinami a dokonale vyváženou strukturou.

 

Porto_04

4) Delaforce Ruby


Bohaté aroma mladého portského vína s tóny malin a švestek. V chuti je víno hedvábně hladké s lahodnými sladkými malinami a dlouhým závěrem. Velmi atraktivní, svěží a dobře vyvážené víno.

 

Porto_05

5) Delaforce Tawny


Mladé Tawny Porto s jantarovými odlesky, šťavnatou chutí bobulového ovoce a zralých peckovin. Na patře odhaluje přímé, pevné třísloviny, které mu dodávají texturu a vyváženost.

 

Porto_06

6) Delaforce White


Bledá barva a nižší sladkost spolu s příjemným ovocným buketem typickým pro portské víno. Skvělé je vychlazené jako aperitiv nebo dezertní víno. Moderní portské víno, které si svou bledou barvu zachovává po dlouhou dobu.

 

Porto_07

7) Delaforce Rose


Růžová barva s květinovým aroma a vůní malin a zralých třešní. V chuti bobulové ovoce s příjemným dotekem medu a grapefruitu. Toto růžové portské víno je pozoruhodně čerstvé a křupavé.

 

Porto_08

8) RCV Fundador Tawny


Brilantní, červenohnědé portské s lehkým ovocným aroma, s jemnými tóny sušeného ovoce a karamelu. V chuti dlouhý, jemný, s vyváženou sladkostí.

 

Porto_09

9) D. Jose Ruby


Plné porttské víno s mladistvou svěžestí. Má sytou červenou barvu a aroma zralých malin a černého ovoce. V chuti jsou černé třešně, Víno má intenzivní závěr,

 

Porto_10

10) Hooper’s 10 YOT


Pečlivě vybraná a precizně smíchaná portská vína dále zrála v dubových sudech a dala vzniknout dobře vyzrálému Tawny. Toto víno vykazuje komplexní a jemné chutě s dlouhou životností.

 

Porto_11

11) RCV Lagrima


Zlatá barva, silná koncentrace a výrazné aroma. Intenzita rozinek zabalených do zralých dubových tónů. V chuti plné, ovocné, s tóny lékořice a dlouhým závěrem.

 

Porto_12

12) Royal Oporto Tawny


Mladé Tawny Port v sobě ukrývá komplexní tóny zralého červeného ovoce s vůní dubu. Zrání v sudu potvrzuje i vyvážená chuť s příjemnou sladkostí a dlouhým závěrem.

 

Porto_13

13) Royal Oporto Ruby


Portské víno krásné rubínové barvy, která přechází až do fialových odstínů. Charakteristická je jeho svěžest a čerstvost. Červené ovoce ve vůni, na patře hladké a harmonické.

 

Porto_14

14) Royal Oporto White


Světlá slámová barva. Itenzivní ořechové aroma podpořené o
sladký styl bílého portského vína. Chuť je bohatá, plná mandlí a pomerančové kůry.

 

Porto_15

15) Royal Oporto Extra Dry


Bílé portské víno, které se odlišuje svým extra suchým stylem, díky němuž je to svěží a všestranný nápoj. Slámová žlutá barva a ovocná vůně. Toto portské si můžete užít jako
aperitiv nebo drink v kombinaci s tonikem.

 

Porto_16

16) Royal Oporto Rose


Zářivá červenohnědá barva. Vůně čerstvého a sušeného ovoce
s nádechem vanilky a rozinek. Hezky vyvážené s příjemnou chutí džemu z červených třešní.

 

Porto_17

17) Sibio Reserva Tawny


Elegantní Tawny s červenohnědou barvou a jantarovými odlesky. Intenzivní vůně s náznaky rozinek, medu a čokolády. Chuť je sametově hladká a bohatá , plná sušeného ovoce a červeného džemu.

 

Porto_18

18) Sibio Reserva Ruby


Jasná rubínová barva a jemné aroma zralého červeného ovoce s jemnými zelenými nuancemi. Na patře velmi hladké se sametovou strukturou a ovocnou chutí.

 

Porto_19

19) Carvalhas 10 YOT


Quinta das Carvalhas je 10 let staré portské víno, které je vstupním bodem světa starých Tawny Ports. Nádherná žlutohnědá barva se zlatými odstíny. Vůně zralého ovoce s dobře zakomponovanými dubovými tóny a s náznaky medu a koření. Chuť odhaluje karamel a máslo.

 

Porto_20

20) Carvalhas 20 YOT


Toto 20 let staré portské víno s typickou cihlově jantarovou barvou, která vypovídá o dlouhém zrání v dubu.
Velmi komplexní a intenzivní víno s tóny ořechů, suché a rozinek. Vyšší kyselina udržuje víno živé a dodává mu dlouhý závěr.

 

Porto_21

21) Carvalhas 30 YOT


Třicetileté portské víno z Quinty das Carvalhas je dokonalým příkladem všech odborných znalostí a umění míchání starých portských vín. Typické zlaté odstíny, komplexní aroma s tóny rozinek, kandované citronové kúry, lékořice a zralého sudu. Na patře je víno plné, intenzivní a velmi jemné.

 

Porto_22

22) Carvalhas Colheita 2012


Zlatá barva, s jantarovým lemem. Elegantní a komplexní portské víno s vůní koření, dřeva a medu. Hladká a kulatá chuť na patře a intenzivní tóny sušeného ovoce. Vynikající závěr.

 

Porto_23

23) RCV Malvasia


Čirá slámově žlutá barva. Bohaté květinové aroma se sladkými tóny melasy. Elegantní, středně sladké a jemné portské víno.

 

Porto_24

24) Delaforce LBV 2017


Portské víno sytě rubínové barvy s intenzivní vůní švestek, Vůně svěží, ovocná se složitějšími tóny lékořice. Velmi ovocné
patro s kulatými tříslovinami. Dokonale vyvážená struktura.

 

Portské víno je oblíbené především na Vánoce. Hodí se ke štědrovečernímu stolu i k pohádkám v kombinaci s vánočním cukrovím. Díky adventnímu kalendáři můžete ochutnat různé druhy i styly a objevíte, jaké portské víno vám chutná nejvíce.

Šťastné a veselé!