Tisk

Uruguay

Prohlédněte si také Uruguayská vína v našem e-shopu.

Uruguay je čtvrtým nejdůležitějším producentem vína v Jižní Americe - po Chile, Argentině a Brazílii. Vinařství má v Uruguay 250 let dlouhou tradici. Žije zde pouhých 3,2 milionu obyvatel, přičemž na každého obyvatele připadá pět hektarů úrodné půdy.

Podrobné informace

Uruguay

První vinné keře byly dovezeny ze Španělska (Tempranillo) v první polovině 18. století. Potom postupně následovaly Tannat a Folle Noir z jihozápadu Bordeaux. V roce 1870 byla exportována první vína.

Dnes je hlavní odrůdou Tannat. Tato odrůda pochází z regionu Baskitsko, má potenciál poskytovat výtečná tříslovitá vína s dlouhou životností. Charakteristickou barvou je rubínová až tmavě rudá. Vína mají silnou harmonickou, čokoládovou a ovocnou vůni. Chuť bývá tělnatá, opulentní a silná, vzdáleně připomínající argentinský Malbec. Výrazné tóny čokolády, vyzrálého ovoce a kávy jsou typickým rysem.

Uruguay zůstává jedinou zemí, kde se odrůda Tannat takto rozšířila a poskytuje neobyčejně charakteristická vína s rysem terroiru. Výborně pak doplní pokrmy z hovězího masa, zejména z uruguayské roštěné. V Uruguay se také pěstují odrůdy Cabernet Sauvignon, Riesling, Pinot Noir, Merlot a Gewürztraminer.

Vinaři

Vybíráme z nabídky vín

Uruguayská vína »

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.