Fascinace víny - to je heslo Erwina Sabathi, který od roku 1992 zastupuje již třetí generaci úspěšné rodinné vinařské firmy. Tradici započal v roce 1938 jeho dědeček Johann Sabathi.

Weingut Erwin Sabathi

Toto vinařství je specializováno na odrůdu Sauvignon Blanc, která v jihorakouském regionu Südsteiermark rodí neuvěřitelně minerální vína. Tomuto nejjižnějšímu vinařskému regionu se také někdy přezdívá „rakouské Toskánsko“. Romantická krajina plná velmi příkrých vinic přímo láká k procházkám nebo cyklistickým výletům.

Nejslavnější viniční tratí vinařství Sabathi je zcela jistě Pössnitzberg, ale i další polohy jako Poharnig a Jägerberg. Vinařství prošlo v roce 2004 kompletní rekonstrukcí sklepů a Erwin společně s bratry Gerdem a Christopherem zde za pomocí moderní technologie tvoří velmi zajímavá vína. Kompletně ruční sběr, šetrný transport i zpracování hroznů, práce s velkými i klasickými francouzskými dubovými sudy a hlavně veliký důraz na kvalitu i každý detail.

Firma Erwina Sabathi se v soutěžích pravidelně umísťuje mezi 20 nejlepších vinařství Rakouska a její nejlepší vína pravidelně v hodnoceních dosahují nad 90 bodů.