Tisk

Vinařství Caliterra v hodnocení Wine Spectator

Caliterra Reserva Sauvignon Blanc

V listopadovém vydání magazínu Wine Spectator hodnotil Robert Parker chilské vinařství Caliterra.

Velmi dobré bodové ohodnocení obdržela vína z regionu Colchagua Valley, konkrétně:

  • Caliterra Reserva Sauvignon Blanc 2009 - 88 bodů
  • Caliterra Tributo Malbec 2008 - 91 bodů
  • Caliterra Tributo Sauvignon Blanc 2009 - 89 bodů

Nejlépe vystihuje vinařství Caliterra tato charakteristika:

V této značce se vzájemně doplňuje moderní novátorství vín z Nového světa s jedinečným ovocným tradičním základem, jaké lze najít jen v Chile. Skvělé půdní a klimatické podmínky těch nejlepších chilských vinohradů a nejmodernější technologie zpracování ve vinařství Caliterra jsou základem nové generace chilských vín, kterou společně založily rodiny Roberta Mondaviho a Eduarda Chadwicka.

Jejich cílem bylo tvořit vína, která nechají co nejvíce vystupovat terroir. Proto zvolili název Caliterra, což znamená v překladu „dobrá země“. Domovem nového vinařství se stalo údolí Colchagua, které se nalézá 200 kilometrů jižně od hlavního města Santiaga. Vinice jsou kompletně „obklíčeny“ vysokým pohořím And, což dává vínu jedinečný charakter.

Po prodeji vinařství Robert Mondavi se novým majitelům zdála výnosnost vinic Caliterra nedostačující, a proto začali klást důraz na kvantitu. Rodina Errázuriz měla jediné východisko, a tak v roce 2004 vlastníky podílu Roberta Mondaviho vyplatila a stala se 100% vlastníkem vinařství.

Enologové rozpoznali potenciál odrůd Chardonnay, Cabernet Sauvignon, Merlot a Carmenére, které jsou zde nejvíce pěstované. Značka Caliterra se dnes prodává na všech pěti kontinentech ve více než padesáti zemích. Koncem roku 2008 patřily k vinařství Caliterra vinice o celkové rozloze 1 085 hektarů.

Připojené soubory

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.