Tisk

Tipy sommeliera

A co jsme pro vás připravili na podzim? Společně s vítězem sommelierské ligy 2011 a nejlepším sommelierem ČR, Jakubem Přibylem, jsme vybrali vína, která si díky své kvalitě a získaným oceněním zasloužila nominaci a doporučení k vašemu nákupu.

Tipy sommeliera

Vína jsme pro vás cenově zvýhodnili, v nabídce se budou pravidelně obměňovat - každých 14 dní se můžete těšit na nové tipy. Získaná ocenění pochází od prestižních mezinárodních hodnotitelů jako např. The Wine Spectator, z domácích je to Wine & Degustation. Některá z vín jsou hodnocena i v našich videodegustacích, kompletní přehled zde: http://www.global-wines.cz/videodegustace

Winkl“ Sauvignon Blanc DOC

Hrozny pro toto víno pocházejí z vinice nazvané Winkl. Typická, intenzivní odrůdová vůně s příjemnou minerálností. Připomíná rozmačkaný list černého rybízu. Suché a elegantní víno s výraznou mineralitou a harmonickou kyselinou. Víno dozrávalo 8 měsíců v dřevěných sudech. Dlouhé, bohaté a nevtíravé víno s rukopisem vinařství Terlan, které potěší náročné milovníky Sauvignonů. Doporučujeme.

Rothlai Riesling Kabinet Qualitätswein halbtrocken,VDP

Tento 100% Riesling pochází od nejslavnějšího vinaře Mosely - Dr. Loosena. Má zlatou barvu s výraznými odlesky. Jemná, plně extraktivní a komplexní vůně s vyzrálým aroma broskví, sušených meruněk, pryskyřice a medu. Elegantní, harmonická a velmi dlouhá chuť je podpořena vyšší kyselinou a harmonickým, kulatým závěrem s tóny zralých červených jablek a drobenkového koláče.

H3, Horse Heaven Hill Merlot

Vinice Horse Heaven Hills jsou položené východně od pohoří Cascade, které brání přístupu vlhkého počasí od Tichého oceánu. Víno je v odrůdovém složení 96% Merlot, 3% Cabernet Sauvignon, 1% Malbec. Zraje 18 měsíců v dubových barelech, z nichž je 1/3 nových. Plné a harmonické víno s vůní malin, černého pepře a zemitých tónů, v chuti pak tóny višní v čokoládě a švestek, se sametovou tříslovinou v dlouhém a elegantním závěru.

Quinta de Ventozelo Tinto

Cuvée z tradičních portugalských odrůd Touriga National, Tinta Roriz a Touriga Franca. Víno zrálo po dobu 6 měsíců v portugalských dubových sudech. Má tmavou rubínovou barvu s jemnými odlesky. Teplá, ovocná a mohutná vůně s výraznými doteky lesního ovoce, ostružin a sladkého koření. Chuť je plná, ovocná a teplá. Středně tělnaté víno se sladkými tříslovinami a příjemně dlouhým závěrem s tóny povidel, vanilky a datlí.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.