Vinařství Teruzzi & Puthod bylo založeno v Toskánsku v roce 1974 na nádherných kopcích San Gimignano s posláním vyrábět vysoce kvalitní vína a tak zlepšit postavení tohoto jedinečného území s bohatou vinařskou historií a tradicí. Společnost je součástí Consorzio della Denominazione San Gimignano (konsorcium 77 výrobců Vernaccia di San Gimignano), které se podílí na výzkumu, vývoji a zlepšování kvality vín, posílení jejich image a propagaci značky „Vernaccia“.

Celková rozloha všech pozemků je přes 180 hektarů, z toho 94 hektarů pokrývají vinice. Na 60 hektarech je pak vysázena odrůda Vernaccia, což dělá z Teruzzi & Puthod největšího soukromého majitele této renomované odrůdy.

Půda se většinou skládá ze žlutého písku a jílu. V těchto živinami bohatých půdách nachází réva optimální podmínky pro tvorbu kvalitních hroznů. Ty jsou ještě pozitivně podpořené klimatem, který ovlivňuje blízkost Tyrhénského moře, jen asi 60 km vzdáleného. Usilovná práce na vinicích ve spojení s použitím moderních technologií umožnily zlepšit úroveň jak lokálních, tak i mezinárodních odrůd.

Teruzzi & Puthod "pluje" pod vlajkou Vernaccia po celém světě. S celkovou produkcí vyšší než jeden milion lahví, je Teruzzi & Puthod předním výrobcem
v regionu San Gimignano, stejně jako jednou z nejprestižnějších italských značek premiových vín.