Tisk

Tanzberg - nové ročníky vín

Tanzberg

Na konci minulého týdne dorazily na sklad zcela nové ročníky vín z vinařství Tanzberg.

Ochutnejte novinky z ročníku 2008 z prestižních a slavných viničních tratí Turold a Železná!

Vinařská společnost Tanzberg Mikulov je poměrně mladé vinařství založené v roce 1999. Vinařství Tanzberg se zaměřuje na výrobu špičkových přívlastkových vín a jen z Mikulovska. Do roku 2006 byl tvůrcem vín ing. Jaroslav Gala, v současné době je tvůrcem Petr Holec.

„Naší snahou je navázat na staré a bohaté vinařské tradice této oblasti a v podobě vína Vám předávat co možná nejpříjemnější poznatky z tohoto kousku Jižní Moravy. Chceme Vám přinášet vína svěží, čistá a energická. Zajisté stojíme na začátku cesty a pevně věříme, že to bude cesta dlouhá a smysluplná. Je naším osobním přáním, abyste se na tuto cestu vydali společně s námi. Přijměte, prosím, naše pozvání."

Kmenová vinice Turold v Mikulově je známa již od 13. století a patří k vůbec nejstarším registrovaným vinicím na Moravě. Historické charisma má základ v habánských sklepích z rudolfínské doby, v dlouhé a nepřerušené vinařské historii a kromě jiného je i místem, kde se poprvé na našem území vyráběl sekt, a to tradiční metodou. Sklepní hospodářství je vybaveno moderní technologií se zpracovatelskou kapacitou 240 000 l. Tanzberg Mikulov je, kromě jiného, vítězem soutěže Top Design vína ČR 2002 a dále jsou to například tituly Nejlepší víno ČR 2002 a 2003 a Víno roku 2004.

Společnost obhospodařuje 68 ha vinic v katastrech tří vinařských obcí - Mikulov, Bavory, Perná. Vinice se nachází na úpatí Pálavských vrchů, v nejteplejší oblasti České republiky. Jednotlivé vinice nesou historicky doložené názvy: Železná, Slunečná, Turold, Anenský vrch. Zpracování hroznů probíhá okamžitě po sběru, bez nakvašování na rmutu, s odkalením a využitím čistých kultur kvasinek. Vína jsou vyráběna metodou řízeného kvašení, bílá vína zrají v nerezových tancích, červená vína zrají v tradičních dřevěných sudech nebo v nových sudech typu barique.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.