Tisk

Španělský Penedes v novém

Španělsko vinice

Oblast Penedes v Katalánsku je často nazývána kolébkou moderního španělského vinařství a je také proto spojována se jménem slavného Miguela A. Torrese.

Na necelých 30.000 ha s optimálním středomořským klimatem a v polohách až 800 m vysoko jsou dnes vysázeny především bílé odrůdy, které jsou většinou určeny pro šumivou Cavu . Josep Albet, majitel vinařství Albet I Noya a nově zvolený předseda Rady Penedes DO, nyní vede kampaň s cílem vymezit v oblasti šest nových podoblastí s tím, že stávající dělení neodpovídá velké klimatické i půdní rozmanitosti Penedes .

Vinice leží v různých nadmořských výškách, v oblasti dvou řetězů hor a mnohých údolí a jsou tu různá mikroklimata i zcela odlišné půdní typy. Podle slov pana Albeta by bylo velkou chybou toto vše nepřiznat a následně nevyužít v nabídce vín Penedes. Zatím jsou prováděny studie pro vymezení jednotlivých podoblastí, pak bude návrh podán ke schválení regulační Radě Penedes DO. Pokud vše proběhne hladce, a všichni vinaři tomu věří, již od léta roku 2012 bychom se mohli učit novým jménům v oblasti Penedes: Garraf, Ordal, Alt Penedes, Central Valley a Central Valley B.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.