Tisk

Somelierské setkání 10.2.2007

Somelierské setkání 1

V sobotu 10.2.2007 proběhlo setkání sommelierů v Poděbradech. Trochu adrenalinu na začátek zajistilo běhání za svistu paintballových projektilů v podzemním bunkru ve Vysočanech. Akce ”zastřel si svého sommeliera” se povedla a následoval přesun do Poděbrad, kde byla v pensionu a restauraci Lovas přichystána zajímavá ochutnávka vín.

Abychom vnesli trochu napětí, připravili jsme pro sommeliery slepou degustaci několika typických odrůd. Výzva byla přijata a při soustředěném výrazu soutěžících byla započata první část degustačního večera. Vítězkou testu se stala Dita Skřivánková, která si odnesla double-magnum (3l) Chianti Riserva Villa Antinori.

Následná řízená ochutnávka proběhla v duchu zajímavostí z celého světa. Přítomné sommeliery určitě zaujalo víno Barbera d'Asti Superiore DOC "Nizza" z vinařství Bersano nebo sedmileté Tawny Quinta das Carvalhas z dílny prestižného výrobce Royal Oporto (Real Companhia Velha). Na závěr přišly lahůdky v podobě Chateau Mouton Rothschild 1999, Chateau Latour 1999, Solaia 2003 nebo Guado al Tasso 2001.

Chtěli bychom poděkovat za skvělý servis a zejména pochválit kuchařské umění majitele pensionu Lovas, které překvapilo a inspirovalo i ostřílené pražské matadory. Doporučujeme!

Děkujeme všem přátelům za účast a těšíme se někdy příště při další podobné příležitosti.

Global Wines

Obrázková galerie

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.