Tisk

Sangiovese v jižní Francii

Hrozen Sangiovese

Sangiovese je jedna z nejlepších a nejslavnějších odrůd Itálie a je základem takových vín, jako jsou Brunello di Montalcino, Chianti či Vino Nobile di Montepulciano. V Toskánsku je dokonce odrůda považována za odrůdu autochtonní.

Také proto možná překvapí zpráva, že světově největší školkařská stanice, italská Vivai Cooperativi Rauscedo prodala 170.000 sazenic Italy tak hýčkaného Sangiovese (klony Toscano, Brunello, Romagnolo, Prugnolo, Montalcino a Morellino) do pěti vybraných vinařství regionu Herault na jihu Francie.

Department Herault je považován za nejdynamičtější oblast Languedoc - Roussillon (samozřejmě i s městem Montpellier) a odborníci z vinařství Domaine de Gournier, des Peyrats, de la Bousquette, Clos des Roques a de St. Laurent věří, že odrůda Sangiovese s vyšší odolností vůči suchu a s vyššími výnosy by se mohla stát pro Languedoc zajímavou příležitostí jak ještě povýšit kvalitu místních vín. Pokud se odrůda osvědčí, mohly by se objevit i další odrůdy - například Malvasia, Manzoni Incrocio či Teroldego. Odrůda Sangiovese již ve Francii byla vysázena a to na Korsice, kde se pěstuje pod jménem Niellucio.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.