Tisk

Rozšiřujeme nabídku - Vinařství Michlovský

Vinař Michlovský

Kvalita vín nás přesvědčila,abychom navázali spolupráci s Vinařstvím roku 2009 - Vinselektem Michlovský z Rakvic.

Vinařství Vinselekt Michlovský, a. s. bylo založeno v roce 1993, ovšem vzniku společnosti předcházela více než třicetiletá cesta Miloše Michlovského profesionálním vinařským světem. V roce 2003 se podnik změnil v akciovou společnost, v níž nyní pracuje přibližně 60 zaměstnanců. Roční
produkce přesahuje 1 milion lahví vína.

Vinselekt Michlovský pěstuje vinnou révu na 112 ha vlastních vinic vedených podle pravidel integrované produkce. Vinohrady se rozkládají v nejteplejších oblastech jižní Moravy, v mikulovské a velkopavlovické podoblasti, zejména v okolí Pálavy, a to ve viničních tratích Purmice, Goldhamer, Věstoňsko, Na štrekách a Trkmansko. Pro révu příznivé slunné a teplé klima doplňuje pestrá škála půd na zpevněných i nezpevněných sedimentech.
Hospodaření v integrované produkci doplňuje 8,12 ha zařazených v systému bio v Břeclavi, Perné a v Klentnicích, raritou je obhospodařování 5,5 ha vinic v chilském údolí Maule Valley. Další hrozny společnost nakupuje od dlouhodobých smluvních dodavatelů, kteří dodržují sjednaná pravidla a pokyny.

Vína z Vinselektu Michlovský a.s. se v posledních letech stala šampiony snad všech domácích soutěží a úspěchy slaví i ve světě. Biovíno Hibernal se stalo mezi konvenčními víny vítězem Grand Prix Vinex, vína jsou ověnčena zlatými a stříbrnými medailemi MUNDUS vini v Německu nebo Vinalies Internationales ve Francii, Pálava 2007 výběr z bobulí je prvním vínem v historii moravského vinařství, které se stalo absolutním šampiónem světové soutěže s patronátem OIV - izraelského Terravina.

V čem spočívá bio produkce vín Vinselektu Michlovský? Šlechtitelský tým Vinselekt se snaží získat odolné odrůdy, které lze pěstovat s minimální, případně s žádnou, chemickou ochranou. Na vlastní šlechtění navazuje i způsob pěstování, který podporuje ekologické povědomí. Šetrné obdělávání půdy
zamezující erozi doplňuje cílevědomá biologická ochrana vinic proti chorobám a škůdcům. Z nových odrůd se získávají hrozny určené k produkci přírodních BIO vín a BIO moštů bez chemické ochrany a konzervace. Od roku 1997 vlastní šlechtitelská stanice VINSELEKT certifikát BIO-produkt ekologického zemědělství pro vína Malverina a Laurot. Ze sklizně 2007 uvedl Vinselekt na trh v bio produkci i odrůdu Hibernal.

Vína jsou produkována podle přísných ekologických norem s limitovaným použitím chemických postřiků. Jedná se o nově vyšlechtěné odrůdy, mimořádně odolné k nejrozšířenějším chorobám a škůdcům, ideální k pěstování v režimu ekologického vinohradnictví.

Nejvyšší produkční řadou je Premier, vína s výrazným rukopisem svého terroir, vyrobená z dokonale vyzrálých hroznů a co nejpřírodnějšími postupy lahvovaná bez fi ltrace. Prémiové řady: Vinum Palaviense - originální přívlastková vína s kontrolovaným původem hroznů na vápenitých tratích Pálavy. Chateau Dowina - extraktivní přívlastková vína zrající ve francouzských dubových sudech typu barrique. Víno získává nenapodobitelný charakter, originální aromatické tóny a buketní látky, bohatou strukturu a plnost v chuti.
Další produkční řady : Latitude 49, Harmony, Passio Christi, Standard a pro sběratele Privátní archiv. Samostatnou kategorii tvoří v lahvích kvašená originální šumivá vína Crémant de Vinselekt.

Připojené soubory

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.