Vinařství patřící mezi špičku vinohradnictví v regionu Douro. Jeho vinice jsou jedny z nejstarších a nejlépe situovaných v celém Portugalsku. První dochované zmínky o Quinta de Ventozelo pochází z roku 1848 a popisují šlechtické sídlo produkující „královské" víno a přidruženou vesnici jménem Ventozelo.

Quinta de Ventozelo

Skutečné stáří se datuje do počátku 14. století, kdy cisterciánští mniši založili klášter a okamžitě vysázeli vinohrady. Během středověku se vinice výrazně rozrostly a celý klášter byl odkoupen skupinou Pazo de Lamego.

V minulosti bylo mnoho věhlasných portských vín vyráběno z hroznů, které byly vypěstovány na vinicích patřících Quinta de Ventozelo. Díky úspěchům těchto značek se tehdejší majitel rozhodl začít produkovat vlastní portská vína. Vinařství se během posledních 100 let dostalo mezi špičku v produkci kvalitních tichých i dolihovaných vín. Ročník 2005 tichého vína Quinta de Ventozelo Tinto obdržel 90 bodů od Wine Spectator.

V součastné době se produkce Quinta de Ventozelo pohybuje okolo 1,5 milionu láhví (2/3 tichá vína a 1/3 portská vína) a od roku 2008 jej vlastní společnost Real Companhia Velha.