Tisk

Quinta de Ventozelo

Prohlédněte si také Víno z vinařství Quinta de Ventozelo v našem e-shopu.

Podrobné informace

Quinta de Ventozelo

Vinařství patřící mezi špičku vinohradnictví v regionu Douro. Jeho vinice jsou jedny z nejstarších a nejlépe situovaných v celém Portugalsku. První dochované
zmínky o Quinta de Ventozelo pochází z roku 1848 a popisují šlechtické sídlo produkující „královské" víno a přidruženou vesnici jménem Ventozelo. Skutečné stáří se datuje do počátku 14. století, kdy cisterciánští mniši založili klášter a okamžitě vysázeli vinohrady. Během středověku se vinice výrazně rozrostly a celý klášter byl odkoupen skupinou Pazo de Lamego.

V minulosti bylo mnoho věhlasných portských vín vyráběno z hroznů, které byly vypěstovány na vinicích patřících Quinta de Ventozelo. Díky úspěchům těchto
značek se tehdejší majitel rozhodl začít produkovat vlastní portská vína. Vinařství se během posledních 100 let dostalo mezi špičku v produkci kvalitních tichých i dolihovaných vín. Ročník 2005 tichého vína Quinta de Ventozelo Tinto obdržel 90 bodů od Wine Spectator.

V součastné době se produkce Quinta de Ventozelo pohybuje okolo 1,5 milionu láhví (2/3 tichá vína a 1/3 portská vína) a od roku 2008 jej vlastní společnost Real Companhia Velha.

Zboží od výrobce Quinta de Ventozelo

Víno z vinařství Quinta de Ventozelo »

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.