Tisk

Podpora Konta Bariéry

Logo Konto Bariéry

Vážení zákazníci, jako každý rok touto dobou, tak i letos je naší milou povinností Vám oznámit, že Global Wines i letos věnuje finanční prostředky na Konto Bariéry.

Stejně jako v loňském roce i letos jste svými nákupy přispěli k celkové částce 65.000 Kč.

Díky laskavému svolení paní Mgr. Boženy Jirků, výkonné ředitelky Nadace Charty 77, máme nyní možnost se s Vámi podělit o příběhy, do kterých jsme společně vstoupili díky příspěvku roku 2009.

Z oficiální zprávy Konto Bariéry:

"Z Fondu Global Wines přispíváme na rehabilitační přístroje Motomed nebo Motrem, které jsou pro lidi se zdravotním postižením prokazatelně účinnými pomůckami pro jejich rehabilitace. Hodně z našich klientů velmi obtížně absolvuje lázeňskou léčbu, jsou pro ně náročné přesuny v lázních, nutnost jednoho nebo dvou asistentů. Často je tyto pobyty stresují. Cvičení v domácím prostředí na uvedených přístrojích je proto pro ně vynikajícím řešením a doplňkem všech procedur, které jinak absolvují. Jejich využívání považujeme za součást ucelené rehabilitace a proto jejich pořizování do domácího prostředí našich klientů podporujeme. Odborné posudky lékařů tento postoj podporují.
Přístroje jsou drahé, jejich ceny se pohybují od 65 000 až do 150 000 korun podle typu postižení jejich uživatele. Polovinou částky může přispět sociální odbor městského úřadu kde žadatel bydlí, není to ale automatické podpora. Zdravotní pojišťovny na tyto přístroje nepřispívají.

Komu jsme tedy díky Global Wines pomohli:

Martin M., 33-letý mladý muž z Olšan u Prostějova
V 17 letech spadl po hlavě do vodní nádrže a nezvratně si zranil páteř, je na vozíku, stará se o něj rodina. Přispěli jsme mu na rehabilitační přistroj Motren-duo2, který pomocí elektrického mechanismu zprostředkovává pohyb horních i dolních končetin a tím protažení celého těla.
Přispěli jsme částkou 15 000 korun.

Jiří P., 23-letý kvadruplegik z Prahy
V roce 2009 si při sportu zlomil 6.krční obratel, je ochrnutý od prsních bradavek dolů. Má silnou elasticitu v dolních končetinách, trupu i rukou. Velice ho to sužuje, trpí i v noci, musí brát prášky na spaní. Doma je po úrazu teprve pár měsíců a protože v Rehabilitačním ústavu v Kladrubech používal k uvolňování spasticity přistroj Motomed 2x až 3x denně a moc mu to pomáhalo, chce v této rehabilitaci pokračovat i doma.
Přispěli jsme mu částkou 20 000 korun.

Zdeněk M., 28-letý mladý muž z Veselíčka u Litovle
Student informatiky na Univerzitě Palackého v Olomouci je upoután na invalidní vozík od roku 2003. Ochrnul po operaci degenerativního onemocnění míchy, které má progradující stav. Způsobuje mu další zdravotní komplikace jako třeba ztuhlost kloubů a svalové křeče. Proto je pro něj velkou šancí a také úlevou časté procvičování na rehabilitačním přístroji Motren Solo, který si vyzkoušel a pomáhá mu.
Přispěli jsme částkou 10 000 korun

Marie P., 69-letá paní z Dobrovic u Mladé Boleslavi.

Je ochrnutá po těžkém onemocnění dolních končetin a opakovaných operacích.
Trpí silnými křečemi a při opakovaných hospitalizacích v Rehabilitačním ústavu v Kladrubech a na Spinální jednotce v Liberci rehabilitovala na přístroji Motomed a její stav a potíže se velice zlepšily.
Přispěli jsme částkou 10 000 korun.

Rodina P. z Vizovic pro 7-letého syna Alberta
Syn se narodil s kvadruparetickým typem dětské mozkové obrny (DMO). Od malinka bojuje s pohybovým handicapem. Během pobytu v Janských Lázních vyzkoušeli Motomed gracile, velice mu pomáhá v uvolnění spasmů a také ve velké motivaci samotného kloučka. Cvičení ho baví, dokáže to sám a to u něj vzbuzuje i velký zápal o věc.
Přispěli jsme částkou 5 000 korun

Johana V., 27-letá mladá žena z Hrabině u Opavy

Narodila se s dětskou mozkovou obrnou, je pohybově hodně postižená, používá elektrický vozík, není schopna vyšší fyzické zátěže. Pasivní cvičení s pomocí motomedu je pro ni důležité. Lékaři ho doporučují. Protahují se její svalové skupiny, výborně působí na spasmy.
Přispěli jsme částkou 5 000 korun"

Zároveň bych rád využil této příležitosti a za celý team Global Wines všem popřál PŘÍJEMNÉ VÁNOCE a v NOVÉM ROCE 2011 hlavně hodně zdraví.

Kamil Gruncl
Marketingový ředitel
Global Wines, s.r.o.
Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.