Tisk

Nový klon Sangiovese

Hrozen Sangiovese

Francesco, 32. baron Ricasoli, již v roce 2009 nabídl světu tajemství jednoho ze svých předků Bettina Ricasoliho týkající se původního složení Chianti. Bettino Ricasoli v roce 1890 použil do základní směsi 70% Sangiovese, 15% Canaiolo, 15% Trebbiano a nepatrně odrůdu Colorino.

Letos přichází pro změnu s registrací vlastního klonu Sangiovese. Bude-li italským ministerstvem zemědělství přijat, tak bude pod jménem "Brolio" zapsán do katalogu odrůd révy vinné, který obsahuje mino jiné i 74 oficiálně uznaných klonů Sangiovese. Experimentovat s touto pro celé Toskánsko tak důležitou odrůdou začal Francesco Ricasoli hned poté, co od australské společnosti BRL Hardy odkoupil zpět původní rodinný majetek.

Dnes celý majetek Ricasoli představuje 1.200 ha a z toho 230 ha vinic v toskánském panství Brolio. Cílem tohoto nového klonového výběru je v souladu s ministerskými nařízeními získání klonu, který má lepší vlastnosti nebo je považován za geneticky velmi zajímavý.

Výzkum probíhá na 11 parcelách 40 hektarové vinice Torricella, kde jsou sledovány hlavní půdní typy a jejich přizpůsobivost různým podnožím klonů Sangiovese. Právě Torricella je přímo učebnicovou sbírkou půdních typů, jako jsou pískovce, břidlice, vápence, písky, štěrky a naplavené jíly.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.