Tisk

Novinka v nabídce - vinařství Jul Plantaže AD, Černá Hora

Vranac Pro Corde

Chceme vám představit nové vinařství a jeho produkty v naší nabídce. Jde o zástupce z Černé Hory - vinařství Jul Plantaže AD.

Plantaže je vinařství, které dlouhodobě zvedá renomé vín z Černé Hory a je mezi místními vinaři a vinohradníky ikonou, která je hodná následování. Jeho historie nemá staletou tradici, přesto patří k nejstarším černohorským vinařstvím.

V roce 1963 bylo otevřeno státní družstvo "Vino - voče produkt", zaměřující se na kvalitní zpracování vinné révy. Ve stejném roce byl otevřen, dnes již vyhlášený, sklep Lješko polje. Právě tento podnik byl předchůdcem vinařství Plantaže , které vzniklo v roce 1965 přeskupením a přejmenováním původního družstva.

Od založení se rozloha vinic neustále rozšiřovala - vše vyvrcholilo projektem rekultivace vinic o celkové rozloze 2000 ha. V roce 1982 vyhrála na světové vinařské soutěži odrůda Vranac první místo a odstartovala zlatou éru Plantaže.

Téměř okamžitě po tomto úspěchu se stal Vranac hlavním obchodním "trumfem" expandující vinařské firmy. Vranac z této malé balkánské země a zejména z Plantaže začal být světovými novináři nazýván "rubínem Balkánu". Ocenění z dalších mezinárodních soutěží na sebe nenechala dlouho čekat. Enologové a majitelé firmy však neusnuli na vařínech a neustále investují do nových technologií, vybavení, sklepů a nových vinic. Pokud chcete ochutnat víno, které skvěle reprezentuje tuto zemi, ochutnejte Vranac od Plantaže.

Vína z odrůdy Vranac, zejména víno Vranac "Pro Corde" díky jedinečnému technologickému postupu obsahuje vyšší podíl látek typu proanthocyanidol a dalších taninů, které pomáhají vázat volné radikály a mají tak příznivý účinek na lidský organismus.

Kompletní nabídku vinařství Jul Plantaže AD najdete zde : http://www.global-wines.cz/vino?producers=jul-plantaze-ad

Černá Hora (Montenegro) je překrásná země plná kontrastů, rozkládající se na ploše 13.800 km čtverečních. Na jedné straně vytváří přírodní hranici Jadranské moře, na druhé straně vysoké a skalnaté hory. Země má velmi dlouhou vinařskou tradici - první písemné zmínky pocházejí z druhého století před naším letopočtem.

Nejstarší a původní oblastí pěstování vinné révy jsou břehy jezera Skadar, kde se sklízely hrozny již v době před Římskou říší. Římané využili skvělého terroiru a svých vinařských vědomostí k postupnému rozšiřování vinic. Opravdový rozmach a organizované vysazování vinic nastalo mnohem později a to za vlády krále Nikola (1860 - 1918), který určil první, přesně vymezené regiony.

Zlatý věk vinohradnictví pak nastal mezi dvěma světovými válkami. Díky skvělým podmínkám pro pěstování a výrobu vín se dostavily úspěchy z mezinárodních soutěží. Prvním takovým úspěchem byla světová výstava vín v Londýně „Wine Exhibition", kde vína z „Montenegro" vyhrála kategorii „Kvalitní vína z ročníku 1907". Zlom přišel po válce a nástupu komunismu. Jako v ostatních komunistických zemích i v Černé Hoře musely být nejprve odstraněnyškody minulého režimu.Jako houby po dešti začali menší vinohradníci kupovat stávající a vysazovat nové vinice a to jak s tradičními, tak i mezinárodními odrůdami.

V současné době se na území černé Hory nachází 4.300 hektarů vinic. Nejtypičtější odrůdou je lokální modrá odrůda Vranac, bílou pak Krstač.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.