Tisk

Novinka GW shopu - pravidelné ochutnávky

Caliterra Reserva Merlot 2013

Po červencovém startu našeho obchodu jsme pro vás připravili novinku, která umožní zákazníkům vína nejen zakoupit, ale i ochutnat.

Ochutnávky by se měly stát pravidelnou součástí fungování shopu a vždy budou tématicky zaměřeny na některý z vinařsých regionů. Po dobu jednoho týdne tak bude možné prochutnat několik vín z našeho portfolia, které spadají do vybrané oblasti.

V týdnu od 14. do 19.10. se můžete seznámit s víny z italského regionu Abruzzo.

Abruzzo (Abruzzi) je italská vinařská oblast, která se nachází v hornatém centrálním italském regionu Abruzzo podél Jaderského moře. Na jihu hraničí s vinařskou oblastí Molise, na severu s Marche a na západě s regionem Lazio. Region je poměrně hodně členitý - 65% území je kopcovitého až hornatého rázu. Celá rozloha Abruzzo je 33.848 hektarů vinic, což ho řadí na 7 místo v celé Itálii.

Je zároveň pátým největším regionem z pohledu produkce vína - ročně zde vyrobí přes 250 milionů lahví. Z toho ale pouze 21,5% je v kategorii Origine
Denominazione di controllata (DOC - nově DOP). Většina vína (více než 2/3) je vyráběno v kooperativech, případně prodáno jako surovina do jiných vinařských oblastí, jako je Toskánsko, Piemonte nebo Veneto.

Nejznámějším vínem z regionu je Montepulciano di Abruzzo, vyrobené z hroznů Montepulciano a je tak odlišné od vína podobného názvu - Vino Nobile di Montepulciano, které pochází z Toskánska a je ze Sangiovese. Víno se v Abruzzu vyrábí ve čtyřech provinciích - Chieti, Pescara, Tramo a L´Aquila. Převážná
část produkce pochází z regionu Chieti, který je pátou největší samostatnou provincií v celé Itálii. Hlavní bílou odrůdou je Trebbiano d´Abruzzo (klon odrůdy Trebbiano), červenou pak Montepulciano.

Ochutnat můžete:

 

Obrázková galerie

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.