Tisk

Nové sklepy pro Château Margaux

Lafite - sklep

V dubnu 2013 budou zahájeny práce na poměrně razantní přestavbě tohoto slavného vinařství, jehož hlavní budova byla postavena v roce 1810 podle návrhu jednoho z nejlepších architektů této doby Louise Combese.

Nyní se pod návrh přestavby podepsal světově proslulý architekt lord Norman Foster. Přestože Brit, má nejlepší jméno především mezi bordeauxskými vinaři díky projektům na nové vinařství Château La Dominique v Saint Emilionu či nové sklepy pro Château Cheval Blanc. Ve světě je znám například jako autor obnoveného Reichstagu v Berlíně, Hearst Tower v New Yorku, proslulé "okurky" (30 St. Mary Axe) v Londýně atd.

Stavební povolení, i když byl projekt podepsán tak slavným architektem, bylo uděleno v září minulého roku, a to po značné době odborných diskusí. Objekt je totiž chráněný jako národní památka a to znamená, že veškeré práce musejí proběhnout v souladu s památkovým zákonem a s maximálním ohledem na stávající historickou podobu objektu.

Podle projektu bude vybudován archiv starých ročníků a nový sklep pro vinifikaci červeného i bílého vína, aby mohly být hrozny zpracovány v jedné části panství. Hodně je v projektu myšleno na návštěvníky: ze současného bednářství se stane degustační místnost, z jiných, hospodářských, vzniknou přijímací prostory. Mnohé bude naopak uvedeno do původní podoby ze začátku 19. století. Na letmý pohled se na zámku nic nezmění: venkovní pohled zůstane stejný, jen uvnitř bude citlivě uplatněné vše, co nabízejí současně nejlepší technologie a materiály.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.