Tisk

Nová generace zátek na víno

Foto - korek

Největší světový výrobce korků a jedna z nejdůležitějších portugalských společností Amorim představila pod názvem Helix novou generaci zátek na víno.

To, že Helix byl vyvinut po čtyřech letech spolupráce s největším světovým výrobcem sleněných láhví, firmou OI z amerického Ohia, která má 79 výrobních závodů v 21 zemích celého světa, znamená, že se nejedná o jakýsi z mnoha pokusů, jak vhodně uzavřít láhev vína, ale velmi promyšlený, skutečně generační záměr.

Helix je tvořen aglomerovanou korkovou zátkou, ve které je drážka, v podstatě závit s velmi vysokým stoupáním. Té drážce je přizpůsobeno i hrdlo láhve s odpovídajícím závitem. Láhev vína se otevírá jednoduchým pootočením korku, stejně tak lze láhev opět uzavřít. Helix je určen především pro vína v udávané střední cenové relaci a byl již úspěšně testován mezi konzumenty ve Francii, USA, Číně a ve Velké Británii. Na odborných pracovištích byly souběžně sledovány parametry, jako jsou těsnící schopnosti, pevnost uzavření či vliv na vývoj vína v takto uzavřené láhvi.

Helix je postaven i na požadavcích doby - tedy šetrné výrobní postupy jak při zpracování korku, tak při výrobě skla, kde je použit značný díl skla recyklovaného. Helix tedy spojuje všechny výhody korku i skla a lze jej velmi jednoduše zavést do výroby, protože vyžaduje jen drobnou úpravu naprosté většiny stávajících plnících linek.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.