Tisk

Letní akce 6+2 zdarma - vinařství Laroche

Michel Laroche 1

Historie vinařství Laroche začíná rokem 1850, kdy Jean-Victor Laroche vyrábí své první vlastní víno. Od té doby má tento vinařský dům sídlo v dřívějším klášteře z 9. století jménem L'Obediencerie. V současnosti je pokračovatelem tradice a za vína odpovědný Michel Laroche. Jako 21letý začal pomáhat v hospodaření svému otci na 15 hektarech vinné révy. Dnes, po dvaatřiceti letech, je Laroche významné vinařství se skvělou reputací v Chablis i ve světě.

Laroche

Michel Laroche sledoval víc jak deset let se zájmem oblast Languedoc, než nalezl pravou příležitost investovat, a v roce 1995 zakoupil vinařství Mas La Chevalière. Výslovně ho přitahovaly možnosti tohoto regionu s více než 2000 lety vinařské historie, se širokou škálou odrůd, půdy a podnebí. S Michelem pracuje Yves Barry, vinařský mistr se značnými mezinárodními zkušenostmi. Společně vytvářejí výběrové druhy vín, vyjadřující vlastnosti jednotlivých „terroir". Kvalita vín má pevné kořeny ve vinicích a Richard Lavanoux, manažer vinic, pečlivě vybírá unikátní polohy v obrovských rozlohách jižní Francie. Jedna třetina produkce zraje v sudech dodávajících hloubku a složitost. Tato vína již od prvních ročníků získala mezinárodní uznání a řadu ocenění.

Kupte 6 lahví z vybraných vín a k tomu dostanete 2 lahve zdarma

Vína, ze kterých si můžete vybírat :

Jednotlivá vína lze kombinovat.

Sauvignon Blanc de La Chevalière

Toto víno má jemnou, lákavou vůni černého bezu a angreštu typickou pro Sauvignon Blanc. V ústech je svěží, suché, ovocné, s chutí připomínající ryngle. Chlazená fermentace a jemné zpracování bez přístupu vzduchu jsou předpokladem aromatického a čerstvého charakteru vína. Vhodné ke kozímu sýru, salátům nebo těstovinám s omáčkou z mořských plodů.

Chardonnay Classique de La Chevalière

Intenzivní odrůdová vůně s tóny meruněk, mirabelek, broskví, šeříku, fialek a bílých květů. V chuti je lahodné, svěží a suché s pocitem zralého sladkého ovoce. Je ideální volbou vína pro posezení a rozlévání v lepší gastronomii. Díky příznivému poměru ceny a kvality je to jedno z nejprodávanějších vín naší nabídky. Bílé maso, pečená drůbež, citrónové omáčky.

Pinot Noir de La Chevalière

Zajímavé víno z východní části vrchoviny ostrova Korsika. Tento Pinot Noir je výraznější a odlišný od vín Bourgogne. Odrůdová vůně zralého tmavého ovoce a borůvek. V chuti suché, lehké víno s výraznými tříslovinami s aroma třešní, švestek, a borovicové kůry. Levný Pinot Noir pro všechny, kdo mají rádi tuto odrůdu a typ jadrnějších „mužských vín”.

Merlot de La Chevalière

Karmínově červené víno se zajímavou vůní švestek, čokolády a s nádechem vanilky. V ústech není příliš těžké, ale má velkorysou, poddajnou ovocnou strukturu a dobrou délku. Jsou použity italské kvasinky z Montepulciano, změkčující třísloviny a jedna čtvrtina vína zraje v dubových sudech. Snadno doprovodí pečenou šunku, opečené jehně nebo těstoviny s omáčkou z vlašských ořechů.

Chardonnay de La Chevalière

Stylové a rafinované Chardonnay, s dubovým nádechem. Chuť je hezky vyvážená se smetanovým, ananasovým, ovocným a oříškovým zakončením. Hrozny pocházejí ze slunných pobřežních plošin laguny Bassin de Thau, z kamenných vinic v Beziers a také z vysoko položeného údolí Orb. Doporučujeme ke smaženému vepřovému masu, k pečené drůbeži nebo zeleninovým lasagne.

Bonusová vína, která dostanete zdarma:

Z těchto bonusových vín si dvě vyberte a před dokončením objednávky je uveďte do poznámky.

Terret - Chardonnay de La Chevalière

Netradiční cuvée z 40% Chardonnay a 60% Terret. Víno má slámově žlutou barvu se zlatavými okraji. Ovocná, netradiční a vyzrálá vůně s náznaky zralých broskví, tropického ovoce a mirabelek. Plná, teplá a rafinovaná chuť s živou kyselinou, která tvoří páteř celého vína. V závěru se objevují tóny maracuji, banánů a ananasu, společně s tóny karamelu a tureckého medu. Hezký zástupce z jihu Francie.

Merlot - Grenache de La Chevalière

Cuvée složené z odrůd Merlot a Grenache má tmavě rudou barvu s odlesky. Elegantní, poměrně komplexní a příjemná vůně s dotekem zralého ovoce, švestkových křížal a čerstvých borůvek. Chuť plynule navazuje na vůni. Je vyrovnaná a elegantní s hladkou tříslovinou, která je podpořena příjemnou kyselinou. Technologicky perfektně vyrobené víno pro každý den potěší milovníky červených evropských vín.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.