Tisk

Které víno ke grilování? Poradíme vám.

Jaké víno ke grilování?

Přichází léto a s ním i doba grilování, pikniků a setkávání s přáteli. A právě ke grilovanému masu se výborně hodí dobré víno. V následujícím článku vám poradíme, jaké víno je vhodné k jednotlivým druhům grilovaného masa. Přejeme vám dobrou chuť a mnoho příjemných chvil strávených při grilování a sklence dobrého vína!

Letní grilování s vínem

Je obecně známým pravidlem, že se k červenému masu hodí víno červené a k bílému masu zase víno bílé. Neplatí to stoprocentně, ale vybraná vína jsou svým složením, výrobou a dobou zrání určena jako ideální doplnění k jednotlivým druhům masa. Naše tipy berte jako doporučení, všechna vína lze zakoupit v našem internetovém obchodě.

Grilované hovězí maso a steaky

Bodega Lurton Malbec, Argentina, art. 006108

Nejtypičtější argentinská odrůda. Povedené, velmi tmavé, purpurově červené víno bohatě naplněné vůněmi lesních bobulí, tmavého peckovitého ovoce, švestek a s lehkým tónem pryskyřice. Velmi přizpůsobivá chuť, kořenitost a vyrovnaný tanin umožňuje vychutnat toto víno s kořeněnými pokrmy. Zráním se víno ještě vylepší.

Baron de Ley Rioja Reserva, Španělsko, art. 280513

100% Tempranillo. Víno zraje 20 měsíců v nových sudech vyrobených z amerického dubu a poté 24 měsíců v láhvi. Barva je tmavě červená s nahnědlými okraji. Vůně je typická, vyzrálá, živočišná a kořenitá s tóny povidel a dubovosti. Šťavnatá a extraktivní chuť s výraznou ovocností, v závěru je podpořena měkkou tříslovinou a dobře zakomponovanou kyselinou. Objevují se aromatické tóny koření a velmi vyzrálého ovoce a povidel.

Grilované vepřové maso

Evel Tinto, Douro DOC, Portugalsko, art. 23104

Víno tvoří odrůdy Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz a Tinta Barroca. Má temně rudou barvu s fialovými okraji. Intenzivní vůně ovoce, zeleného tabáku a sladkého koření. V chuti je plné, suché, komplexní s pěkným závěrem. Aroma s tóny červeného bobulového ovoce a znovu tabáku. Doporučujeme k pečeným nebo grilovaným masům a tmavým omáčkám.

Cotes du Rhone, Parallele 45 rouge, Paul Jaboulet, Francie, art. 000209

Cuvée z Grenache a Syrah získalo jméno podle 45. rovnoběžky, která probíhá některými vinicemi vlastněnými vinařstvím Paul Jaboulet. Víno má rubínovou barvu. Decentní a hladká vůně s příjemnými květnatými a ovocnými tóny sladkého koření. Chuť je harmonická, kultivovaná, středně dlouhá s pevnou kostrou a dobře zapracovanou tříslovinou. Jedná se o nejznámější víno z Côtes du Rhône.

Grilované drůbeží maso

Cotes de Ventoux "Les Traverses" blanc ,Paul Jaboulet, Francie, art. 000212

Cuvée složené z odrůd Grenache Blanc a Bourboulenc. Víno zrálo jeden měsíc v dubových sudech. Pylově žlutá barva se zelenými odlesky. Vůně je příjemná, ovocná a přímá, doplněná tóny bílých květů a zralých citrusů. V chuti prezentuje klasický jižnější typ vína. Živá, šťavnatá a elegantní chuť se středně dlouhým závěrem a dotekem zralých pomerančů a čerstvých hroznů. Příjemné a elegantní víno s širokým využitím v gastronomii.

Koonunga Hill Chardonnay, Penfolds, Austrálie, art.007950

Jedno z nejlepších bílých vín v kategorii hodnota za peníze v Austrálii. Světlá slámová barva, elegantní vůně připomínající zralou bílou broskev, lehce puding, místy i čerstvý chléb s máslem. Plné aromatické víno s chutí bílého melounu, zeleného jablka a jemnou smetanovou strukturou s doteky muškátu a karamelu v závěru. Víno zraje částečně v dubových sudech po dobu pěti měsíců. Vhodné k mořským plodům a drůbežím pokrmům. Doporučujeme.

Grilované ryby

Riesling Qualitätswein trocken Dreissigacker, Německo, art. 550103

100% Riesling. Světležlutá barva. Čistá, odrůdově charakteristická a květnatá vůně s tóny sladkého vyzrálého ovoce, bílých květů a lipového čaje. Chuť představuje přímý, čistý, šťavnatý a středně dlouhý Riesling s dotekem čerstvých hroznů a citrusů, především grapefruitů. V závěru se objevují stopy minerality a šťavnaté kyseliny. Čistý, příjemný Riesling, který je vhodný jak pro odborníky do gastronomie, tak i pro laiky. Doporučujeme podávat dobře vychlazené.

Gavi di Gavi DOCG, Bersano, Itálie, art.210051

Výrazné, suché a svěží Gavi di Gavi lze považovat za nejvýznamnější bílé víno z oblasti Piemonte. Světlá nazelenalá barva, vůně zralého bílého ovoce, bílých třešní, jablek a jemnými tóny koření a vanilky. V chuti plné, obsáhlé a bohaté víno s výraznou kyselinou a pevnou strukturou díky dozrání v dubových sudech. Dlouhý závěr s aroma zralých rynglí, citrusů a zelených jablek. Ke sladkovodním rybám, úhoři, lososu, platýzu, bílým masům.

Grilované klobásy

Caliterra Reserva Cabernet Sauvignon, Chile, art. 091318

Typický výrazný chilský Cabernet Sauvignon s bohatými a zralými tříslovinami. Osm až deset měsíců zrání v dubových sudech. Odrůdově charakteristická vůně s tóny ostružin, švestek a sušených fíků je dobře spojena s aroma dubu a vanilky. Víno má příjemný, dlouhý závěr. Skvěle se hodí k žebírkům na rožni s omáčkou Cajun nebo k dušenému hovězímu na estragonu. Porovnejte s jinými Cabernety v této cenové třídě!

L´Avenir Pinotage Classic Line, Laroche, Jižní Afrika, art.008677

Mladá vína jsou charakteristická ovocností a bouřlivostí, starší pak svým kouřovým aromatem a hutností.Toto víno má rubínovou barvu s pěkným leskem. Výrazná vůně, která vypovídá o svěžesti a mladosti vína, je podpořena tóny ovoce - jahod, malin a sladkého ovoce. V chuti je víno zakulacené s dotekem třísloviny a s výrazným ovocným aroma. Příjemná vstupenka do světa Pinotage. Doporučujeme mírně vychladit.

Saláty

"L´Elfo" Pinot Grigio, Sacchetto, Itálie, art. 217213

Pinot Gris, nebo také Rulandské šedé, je nejtypičtější odrůdou proseverovýchodní Itálii. Sacchetto Pinot Grigio je velice jemné víno s vyrovnanou ovocností, vyváženou kyselinou a elegancí. Vůní připomíná citrónové květy. Může se pít jako aperitiv, ale hlavně je oblíben k rybím pokrmům. Hodnotné víno za dobrou cenu.

Green Grüner Veltliner, Johann Topf, Rakousko, art. 005886

100% Veltlínské zelené. Světlá, zelená barva s odlesky. Chuť je čistá, jednoduchá a odrůdově charakteristická. Dominantou ve vůni je aroma zelenýchjablek. Chuť dobře navazuje. Je to svěží, čisté, ovocné a lehké víno s dobře zakomponovanou kyselinou a příjemnými tóny jablek a bílých broskví. Tento čistý a velice pěkný GrunerVeltliner je dobrou hodnotou za peníze a potěší všechny milovníky této odrůdy.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.