Tisk

Korek stále nejoblíbenější, ale....

Foto - korek

Podle výsledků průzkumu 2011 Closures Report, který koncem minulého roku provedla agentura Wine Intelligence mezi spotřebiteli ve Velké Británii, nyní až 85% dotazovaných respektuje screwcaps (šroubové uzávěry).

Výzkum se týkal posledních osmi let. V roce 2003 to bylo jen 41% dotazovaných. Klasický korek se sice stále líbí, ale zájem o něj v posledních letech poklesl. 51% kupujících uvádí, že při nákupu vybírají vína pod korkem, 42% stejně mluví o šroubových uzávěrech (ještě před osmi lety to bylo jen 6% spotřebitelů). Zajímavé je, že pro šroubové uzávěry jsou především ženy ve věku mezi 30 a 40 roky a mladí lidé, kteří teprve "víno objevují". Zpráva obsahuje podobnou analýzu i na trzích v USA a Austrálii.

Se zajímavou novinkou v kategorii umělohmotných zátek přichází výrobce Nomacork, který nabízí programové vybavení "NomaSelector" pro volbu nejvhodnějšího uzavření pro konkrétní víno. Společnost se sídlem v Severní Karolině se studiu vlivu kyslíku na víno zabývá spolu s partnerskými výzkumnými pracovišti takových jmen, jako jsou ústav v německém Geisenheimu, University of California Davis, australský Research Institute či francouzský Institut National de le Recherche Agronomique.

Společně vyvinutý nástroj umožňuje vinařům velmi efektivně přizpůsobit uzavření láhve na základě faktorů týkajících se odrůdy, oblasti, vinařova stylu, způsobu skladování, distribuce atd. Jedná se v podstatě o volbu umělohmotných zátek, výběr z řady Nomacork podle přesně definovaného množství kyslíku, které může zátkou proniknout za jeden den.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.