Tisk

Jarní novinky v internetovém obchodě Global Wines

aktualita-uvod

Přichází jaro a spolu s ním několik nových, svěžích změn v našem internetovém obchodě. Pojďme se podívat, jaké nové funkce vám nyní pomohou ve snazším nákupu těch nejlepších světových vín na váš stůl.

Vážení zákazníci a milovníci dobrého vína,
na základě vašich připomínek a postřehů jsme na webu provedli změny, které vám pomohou v pohodlnějším nákupu vín a destilátů z našeho rozsáhlého katalogu a také usnadní osobní odběr zboží. Spolu s představením našeho věrnostního systému - Bobulí v minulém roce se tak jedná o druhou největší změnu na našem webu od jeho spuštění v roce 2001 (první změnou byl svým rozsahem "zásadní" redesign v roce 2009).

Pojďme se tedy podívat, co jsme změnili:

1) Osobní odběr v Praze, Brně, Ostravě a Hradci Králové

Osobní odběr

Ve spolupráci s Heureka.cz nově nabízíme možnost odběru zboží přes službu HeurekaPoint. Tím se možnosti osobního odběru kromě Prahy 4 a Prahy 9 rozšířila na nová města: Brno, Ostravu a Hradec Králové! Tato forma dopravy stojí 49 Kč a zboží zde bude doručeno do 5 pracovních dnů od dokončení objednávky. Jak přesně služba funguje se můžete dočíst na webu HeurekaPoint.cz.

Pro slovenské zákazníky je k dispozici odběr v Bratislavě.

 

2) Online platba přes Platba 24 od České Spořitelny

Platba 24Pro zákazníky České Spořitelny máme příjemnou zprávu. Nově mohou při placení využít možnost Platba 24, která je rychlá, pohodlná a bezpečná.

 

3) Hlavní menu

Hlavní menuČastým požadavkem našich zákazníků byla rychlejší možnost filtrace vín podle zemí původu. V hlavní navigaci se tak nově objevil odkaz „Víno dle země". Při najetí myši na tuto položku se zobrazí menu s kompletní nabídkou vín dle zemí původu. Ostatní položky menu jsme ponechali v původním rozsahu, jak jsou naši zákazníci zvyklí, v zájmu přehlednosti jsme však odstranili odkaz na dárková balení. Ten lze nově nalézt v rozcestníku na titulní stránce, anebo na hlavní stránce katalogu.

 

 

4) Filtrace zboží v katalogu

FiltrV rámci stránek s katalogem zboží jsme filtr přesunuli do levého sloupce, který je tak nově lépe využit. Filtr vín obsahuje jednotlivé možnosti v následujícím pořadí: dle ceny, dle země, dle druhu a dle klasifikace. Destiláty pak lze filtrovat podle podle ceny a druhu.

Filtrování podle ceny je nově provedeno pomocí odkazů, nikoli pomocí posuvníků. Můžete tak pohodlně filtrovat například víno do 200 Kč. Filtr podle zemí a oblastí funguje tak, že pokud kliknete přímo na název země, například Francouzská vína, zobrazí se rovnou nabídka vín z Francie. Pokud budete chtít filtrovat víno z více zemí současně, stačí je vybrat pomocí „zatržítek" a poté kliknout na tlačítko „Zobrazit produkty". Zároveň se pod zatržítkem u každé země skrývá filtr dle oblastí. Obdobným způsobem se chovají další filtry, tedy dle druhu a klasifikace.

 

5) Počet kusů na skladě

Počet kusů na skladěV katalogu zboží i na jeho detailu je nově vidět přibližný počet kusů daného zboží, které máme na skladě. Naši zákazníci tak při objednávce budou mít větší jistotu, že ještě před vyřízením objednávky nebude zboží vykoupeno někým jiným.

Protože jsme jeden z největších dovozců vín a destilátů v Česku, množství ve stovkách kusů není ničím výjimečným :-)

 

6) Rozdělení vín dle oblastí v Bordeaux

Věříme také, že potěšíme všechny milovníky vín z Bordeaux, nejslavnější vinařské oblasti světa. Nově je k dispozici členění vín dle podoblastí, je tedy možné zobrazit si například vína z oblasti Pauillac, Haut Médoc, nebo vyhlášená Sauternská vína. Kompletní přehled podoblastí naleznete na stránce vín z oblasti Bordeaux.

 

7) Rozcestníky produktů

Další novinkou jsou na webu rozcestníky produktů. První se nachází hned na titulní stránce, kde jsou k dispozici odkazy do nejpopulárnějších částí našeho katalogu. Dalším rozcestníkem je pak samotný katalog, ve kterém naleznete odkazy na kompletní nabídku našeho sortimentu, včetně například vinařských doplňků, nebo dárkových balení. Nemůžeme zapomenout ani na rozcestník na každé zemi, například Italská vína, kde naleznete například přehled všech vinařství v Itálii.

Rozcestník

Na titulní stránce taktéž přibyly Videodegustace, které připravujeme ve zcela nové podobě a s novým moderátorem. Videodegustace můžete také sledovat na našem YouTube kanálu.

 

8) Detail produktu

Detail produktuV detailu produktu (například Pinot Grigio Veneto L'Elfo) jsme odstranili levý sloupec, takže samotná prezentace zboží je nyní přehlednější. Příjemnou funkcí je pak možnost přepnout se na následující, nebo předchozí produkt a to pomocí odkazů „Předchozí" a „Další". Celou naši nabídkou je tam možné listovat jako papírovým katalogem! Přibyly taktéž odkazy na související články ve Vínopedii.

 

9) Upravená hlavička

Vyhledávání jsme přesunuli do středu hlavičky, takže vyhledávací pole je nyní větší a text se do něj zadává pohodlněji. V pravé části hlavičky je pak stále vidět stav košíku, ať už se v něm nachází nějaké zboží, či nikoli.

Z představení novinek v našem obchodě je to vše. Věříme, že vám všechny nové možnosti pomohou v příjemnějším nákupu na Global Wines. Budeme samozřejmě rádi, pokud se o vaše názory nebo případné připomínky k novým úpravám vyjádříte na naší Facebookové stránce.

 

Děkujeme za vaši přízeň,

Vít Janouch,
manažer internetového obchodu Global Wines
e-mail: janouch@global-wines.cz

Obrázková galerie

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.