Tisk

Impérium E.& J. Gallo Winery

Gallo Family Vineyards Cabernet Sauvignon 2012

Společnost nedávno zveřejnila zakoupení Washington´s Columbia Winery a Covey Run Wine brands a zároveň oznámila záměr koupit Courtside Cellars v San Miguel (Kalifornie). Začátkem roku to byly pro změnu vinice v Monterey County, v loňském roce zase vinice Edna Valley nebo Bridlewood Estate Winery v Santa Barbara County...

To je jen malý výčet posledních akvizic dnes největšího "rodinného" vinařství na světě. - E.& J. Gallo Winery.

Byl to takový "velký americký sen", když v roce 1933 bratři Ernest a Julio Gallo založili ve městě Modesto v Kalifornii malou firmičku s nepatrným kapitálem 6.000 dolarů. Bylo jim málo přes dvacet let, měli nějaké zkušenosti z vinařství svého otce, italského emigranta, hodně četli vinařské publikace a hlavně jim doba - skončilo 13 let prohibice - velmi přála.

Když v roce 1993 Julio Gallo zemřel na následky nehody a v roce 2007 i Ernesto Gallo v požehnaném věku 97 let, dostal se do rukou dědiců podnik, který dnes zaměstnává více než 5.000 lidí, spravuje 60 značek a vyváží do více než 90 zemí celého světa. Nejužší vedení tvoří deset členů rodiny a podnik lze sice nazvat "rodinným vinařstvím", ale měli bychom dodat, že na americký způsob.

Tomu plně odpovídají slova Ernesta Gallo, který v době největšího růstu řekl, že nechtějí většinu trhu, oni jej chtějí celý. Zdá se, že tato firemní filozofie se příliš nezměnila. Pokud byste chtěli poznat, jak vypadá onen "americký sen", pak stačí vidět jedno z osmi "vinařství" (16.000 akrů), kde se vína pod značkou Gallo vyrábějí: méně znalý člověk by netipoval, že je vinařství, ale v obrovské rafinerii nafty či něčem chemicky podobném. Nicméně i odtud víno chutná a dobře se prodává.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.