Tisk

Hlavy států si připíjely sektem Ferrari Riserva 150°

Ferrari Riserva 150

Vidět v živém televizním vysílání vlastní šumivé víno ve sklenicích, které Giorgio Napolitano, prezident Italské republiky, a 42 hlav států a vlád z celého světa pozdvihlo na přípitek ke 150. výročí sjednocení země, bylo pro Cantine Ferrari velkou ctí.

Láhev Ferrari Riserva 150° číslo 1 dostal do rukou od rodiny Lunelli přímo prezident republiky Giorgio Napolitano. Ten ve svém děkovném dopise později definoval vína Ferrari jako "pravou italskou dokonalost". Šumivá vína Ferrari byla v Itálii vždy používána k přípitku při nejdůležitějších státních událostech.

Vinařství chtělo přispět k oslavám sjednocení země svou speciální Riservou v limitované edici pouhých 1.861 číslovaných lahví na památku roku, ve kterém byla Itálie sjednocena. Ferrari Riserva 150° byla poprvé otevřena v Palazzo Quirinale v Římě dne 2.června při státním obědě, kterého se účastnily mimo jiné takové osobnosti jako jeho Veličenstvo král Juan Carlos I., Shimon Peres, Cristina Fernández de Kirchner, Dimitri Medveděv, Ki-moon Ban, Xi Jinping či Joe Biden.

Tato Riserva bude jako radostný symbol jednoty doprovázet mnoho oficiálních oslav, které budou probíhat po celý zbytek tohoto roku. Ferrari Riserva 150°není na prodej. Toto víno bylo vyrobeno klasickou metodou ze sklizně ročníku 1999. Pečlivě vybrané hrozny Chardonnay pochází z nejlepších vinic ve vlastnictví rodiny Lunelli v oblasti Trentino . Je to jediná značka vína, která se může pochlubit oficiálním logem oslav výročí 150 let sjednocení Itálie.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.