Tisk

Global Wines ve Španělsku

Global Wines ve Španělsku 1

V říjnu navštívil náš obchodní tým v rámci obchodní spolupráce Španělsko,regiony Cigales, Rioja a Penedes.

V rámci obchodní spolupráce s dodavateli navštívil v říjnu náš obchodní tým Španělsko.Vína z této třetí největší vinařské země Evropy se těší stále vyšší oblibě a tak bylo načase oživit obchodní zkušenosti a praktické znalosti z tohoto zajímavého regionu.

Pracovně-poznávací zájezd jsme zahájili návštěvou vinařství Bodega Museum v regionu Cigales. Ambiciózní projekt s investicí půl miliardy korun postavený na výrobě dvou skvělých vín - Museum Crianza a Museum Real Reserva stojí za pozornost. Ultramoderní Bodegu (vinařství) s produkcí 3 milionů lahví za použití posledních technologií může závidět drtivá většina vinařských producentů.

Jako další byla na řadě patrně nejslavnější vinařská oblast Španělska - Rioja.. Vinařství Baron de Ley a El Meson jsou našimi dlouholetými partnery. Moderní výroba a kvalita zpracovávaných hroznů obou vinařství zajišťují dlouhodobou kvalitu produkovaných vín.

Baron de Ley je jediný producent v Rioja, který zpracovává hrozny z vlastních vinic a dlouhodobě kvalitativně vyčnívá mezi nesčetnými výrobci tohoto regionu. Dominantou je bývalá budova opatství ze 16. století a tak Baron de Ley připomíná některá francouzská vinařská chateaux, což není v Rioja obvyklé.

Závěrem jsme navštívili největšího výrobce sektů na světě - Freixenet v regionu Penedes.

Doposud rodinná firma produkuje ročně více než 100 000 000 láhví a přitom dodržuje tradiční postupy kvašení a zrání v láhvích. Historické sklepy (největší na světě), ale i robotické manipulátory poslední generace byly zajímavou zkušeností pro všechny. Za čtyři dny jsme projeli napříč Španělskem, navštívili pět vinařství, ochutnali mnoho vín a celou řadu specialit španělské kuchyně. Tak zase někdy příště. Hasta la vista!

Obrázková galerie

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.