Tisk

Global Wines v Rakousku a na Moravě

GW na vinici

Minulý týden jsme podnikli dvoudenní pracovní cestu do Rakouska a na Moravu.Cílem bylo detailnější poznání vinařství, se kterými spolupracujeme a jejichž vína máme v nabídce.

První zastávkou bylo rakouské vinařství Johann Topf . Rodinné vinařství se nachází v regionu Kamptal, cca 50 km od našich hranic. Ročně produkuje 400.000 lahví, z nichž 200.000 je určeno na export do celého světa. Johann Topf se zaměřuje především na produkci vín typických pro tento region - ryzlinky a veltlínské zelené. S těmito odrůdami dosahuje i ze svých prestižních viničních tratí - Heiligenstein a Wechselberg Spiegel - nejlepší výsledky. Ale umí i vína červená - Zweigeltrebe nebo námi nově nabízený Blauburgunder.

Fortelně zpracovaná vína, pečlivá práce ve vinici, ruční sklizeň hroznů, moderní technologie zpracování, žádná chemie při ošetření vinic - to je vinařství Johann Topf.

Pokud budete v této oblasti, doporučujeme navštívit vinařské muzeum, stojí za to: www.loisium.at

Druhý den jsme pokračovali směr Morava. Prvním cílem bylo inovátorské, moderní Nové Vinařství se sídlem v Drnholci.Vinařství pod vedením p. Marka Špalka se rozhodlo jít zcela odlišnou cestou výroby a prodeje moravských vín.

Vinařství obhospodařuje cca 110 ha vinic, ze kterých produkuje pouze bílá vína - řada Cépage a řada Cuvée . Řada Cuvée je zajímavá už svými názvy - Fantome, Travesti , Asparagus , Cygnus , Lange Warte , Larus , ToNo , Gabriel . Netradiční jsou i etikety lahví a především originální skleněný uzávěr - víno lok. Vína se účastní i zahraničních soutěží - získala ocenění v prestižní soutěži Decanter World Wine Awards a v Concours Mondiale de Bruxelles.

Cestu jsme zakončili ve Vinařském domu Vinohrad v Dolních Věstonicích. Vznikají tu pod taktovkou enologa, ing.Aleše Galy, moderní, čistá vína z Pálavy. Víno je produkováno v řadách - Flóra Pálava, Premium Pálava a Le Livre (řada Le Livre jsou enologická cuvée) . Vyzkoušejte !

Obrázková galerie

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.