Tisk

Ferrari ještě výše do kopců

Ferrari - Villa Margon

Spumante Classico Ferrari je možná nejslavnější italské šumivé víno vyrobené klasickou metodou druhotného kvašení v láhvi, vynikající zvuk má i po celém vinařském světě.

Jeho sláva se zrodila v roce 1902, kdy Giulio Ferrari začal v horách Trentina vyrábět šumivá vína. Po studiích na Imperial Regia Scuola di San Michele Agraria, později na prestižní v Montpellier a po zkušenostech v Epernay, přímo v srdci Champagne, si tak Giulio Ferrari splnil svůj sen. Ten sen tehdy představoval pouhých 300 láhví, dnes to jsou, pod jménem Ferrari Fratinelli Lunelli (Bruno Lunelli zakoupil vinařství v roce 1952), více než čtyři miliony láhví šumivého vína.

Ferrari bylo vždy spojeno se slůvkem kvalita, a tak i současné změny mají stejný důvod. Ve vinařství si uvědomují změnu klimatu - za posledních 30 let se na jejich vinicích zvýšila teplota v průměru o 1 st. C (tento 1 st. C představuje asi 150m n.v.).Pro zachování standardu jejich šumivých vín je třeba nižších letních teplot , které pomáhají zachovat potřebné kyseliny, a tak nyní podporují výsadbu jen ve vyšších polohách. Zhruba 120ha vlastních vinic v Trentinu je položeno ve výškách mezi 300 - 700 metry a ve vinařství zastavili nákup od téměř 500 drobnějších pěstitelů z poloh nižších než 300 m.

Nová výsadba v příštích dvou letech, cca 10 ha, bude již jen ve výškách 600 - 750 m. Jeden ze současných majitelů, Marcello Lunelli, řekl: "Naštěstí je Trentino horská oblast, takže tu máme prostor i potřebnou výšku. Pro nás vyšší nadmořská výška znamená i vyšší kvalitu, za kterou však budeme muset i více zaplatit".

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.