Tisk

Domaine Faiveley do nového

Domaine Faiveley

Francouzští vinaři se rádi pochlubí svojí vinařskou kulturou a tradicí, na druhé straně se zejména v posledních letech nijak nebrání vlivům ostatního vinařského světa. Musí to být ale vlivy, které mohou být považovány za přínos sebevědomému francouzskému vinařství.

Takovým je i nový projekt dostavby Domaine Faiveley v Burgundsku, na kterém se majitel, pan Erwan Faiveley, se 120 ha vinic včetně deseti Grands Cru v Côte de Nuits a Côte de Beaune, jeden z největších burgundských vinařů, dohodl s Jean-Frédericem Lüscherem.

Tento švýcarský architekt si ve světě vína vydobyl výjimečné postavení mimo jiné jako autor velmi moderně pojatého vinařství Dominus v Napa Valley, cenu za architektonický počin získal i v Jižní Africe za návrh vinařství Glenelley.

Nové vinařství bude postaveno vedle stávajícího Clos l´Éveque v Mercurey a mělo by být připraveno zpracovat sklizeň ročníku 2013. Erwan Faiveley tvrdí nad plány navrženého objektu, že to bude jedno z nejkrásnějších vinařství v Burgundsku, které v sobě spojí klasické burgundské styly se všemi možnostmi moderní architektury a materiálů.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.