Tisk

Christie´s poprvé on-line

Château Margaux, 1er Cru Classé, Margaux

Láhev Chateau Lafite-Rothschild 1982 byla prodána za 42.350 USD a to v prvním "on-line" prodeji proslulého aukčního domu Christie´s. Toto víno byla jen jedna z položek aukce, která se konala během dvou týdnů a veškeré nutné prohlížení a podávání nabídek bylo prováděno výhradně on-line.

V nabídce byla vína s celkovou odhadní cenou přes 800.000 USD a vydraženo nakonec bylo 88% všech šarží. Christie´s zaevidovala 440 zájemců z celého světa, nejvíce z Asie a USA. Podle dražitelů nabrala aukce rychle "na obrátkách": každý účastník byl ihned informován (telefonicky nebo e-mailem), když se jiný dostal v nabídce výše.

Vína Chateau Lafite, Mouton-Rothschild, Petrus, Latour nebo Margaux byla podle očekávání prodána vysoko nad jejich odhadní cenu, například šest lahví Petrus ročníku 2000 vyneslo 26.000 USD, víno Latour 1982 přineslo 21.780 USD atd. Jak řekl Steven P. Murphy (Christie´s International CEO), je pro aukční dům Christie´s velmi zajímavé to, že v tomto způsobu prodeje bylo celých 25% žadatelů o registraci Christie´s poprvé.

To naznačuje, že tzv. E-commerce se stává pro svou přístupnost klíčovou i v tomto oboru a pro Christie´s téměř vzrušujícím modelem již pro konec tohoto roku. Pro příští akci on-line prodeje se sklepy Christie´s "otevřou" 16. října. K tomuto datu bude zveřejněn i program on-line prodeje pro příští rok.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.