Tisk

Chateau Los Boldos oceněno v Bruselu

Los Boldos - ocenění Brusel

Jeden z nejstarších chilských producentů, Chateau Los Boldos patřící pod vinařství Santa Amalia, získalo významná ocenění na prestižní mezinárodní soutěži Concours Mondial v Bruselu.

Stříbrné medaile získali:

Zlaté medaile získali:

  • Carmenere Grand Reserve, 2008
  • Cabernet Sauvignon , De Chile, Momentos, 2008

Netradičně francouzsky znějící obchodní značka z vinařství Santa Amalia. 150 let tradice jej řadí k nejstarším chilským producentům. Rodina Massenez zde vlastní jedno z největších soukromých vinařství v Chile.

Tato rodina pocházející z Alsaska - původně vyráběla ovocné destiláty a její francouzská část dodnes vyrábí proslulou hruškovici. Vinařství zahrnuje 600 hektarů vinic 100 km jižně od Santiaga v provincii Cachapoal v údolí Rapel, oblasti Central Valley.

Pod dohledem zkušeného enologa Stephana Gensteho z Burgundska zde vznikají příjemná vína. Díky svým znalostem a dlouholeté praxi s odrůdami jako jsou Cabernet Sauvignon, Merlot, Chardonnay a Sauvignon Blanc, vyrábí Stephan čistá, ovocná a jednoduchá vína, která jsou odrůdově velice dobře rozpoznatelná a konzumenty překvapí svou vysokou přístupností.

Část produkce zraje ve francouzských dubových sudech a následně jsou vína míchána do výsledného odrůdového cuvée. V Santa Amalia dbají především na čistotu a přímost jednotlivých vín, kterým rozumí i naprostý laik. Tato vína jsou velice zajímavou kombinací dobrého vína a velice nízké ceny. Díky své odrůdové jasnosti se těší vysoké oblibě v gastronomii a jsou především užívána jako rozlévaná vína.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.