Tisk

Château d'Aussières

Prohlédněte si také Destiláty Château d'Aussières v našem e-shopu.

„Díky své mimořádné zeměpisné poloze se jedná o jedinečné místo k pěstování vína. Château d’Aussières je výjimečné divokou přírodní sílou a krásou“, říká Baron Eric de Rothschild o tom, proč propadl kouzlu Château d’Aussières. Díky investici Barons de Rothschild Lafite se podařilo oživit jednu z nejstarších a nejkrásnějších usedlostí v Languedoc.

Podrobné informace

Kořeny Château d'Aussières sahají až do římských časů. V průběhu staletí se o správu střídala různá opatství, až v roce 1790 koupil panství v dražbě hrabě Daru, ministr a správce soukromých majetků Napoleona Bonaparte. Vinohradnictví zde bylo obnoveno výsadbou 80 ha vinic. Kolem roku 1880 phyloxera vinice zničila, ale situace byla poměrně rychle vyřešena a následoval rychlý rozvoj - v letech 1920 až 1930 vinice v Château d'Aussières pokrývaly rozlohu již 270 ha a zaměstnávaly na 120 lidí.

Barons Eric de Rothschild (Domaines Lafite) získal vinařství v roce 1999 a všech 550 ha patřící ke zdejšímu panství prošlo rozsáhlým rehabilitačním programem. 167 ha vinic bylo znovu osázeno tradičními odrůdami, jako Syrah, Grenache, Mourvèdre a Carignan, doplněné Cabernet, Merlot a Chardonnay. Ve stejnou dobu byly zrekonstruovány i budovy a do sklepů se dostaly nové technologie. Prvním ročníkem uvedeným na trh byl pak rok 2005.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.