Tisk

Benjamin Rothschild & Vega Sicilia

Vega Sicilia Unico

Vega Sicilia je považováno za jedno z nejlepších španělských vinařství, jehož příběh se začal psát v polovině 19. století, kdy Don Eloy Locanda vysadil v oblasti Ribera del Duero tisíce sazenic z Bordeaux.

Poněkud matoucí název vinařství má jednoduché vysvětlení: "Vega" je úrodná pláň a "Sicilia" je časem zkomolené jméno sv. Cecílie (volně přeloženo "Úrodná pláň sv. Cecílie"). Ředitel vinařství, pan Pablo Alvarez, od roku 2008 úzce spolupracoval s Benjaminem Rothschildem, ředitelem privátní bankovní skupiny Edmont de Rothschild, a výsledkem se stal společný podnik jednoduše nazvaný Benjamin Rothschild & Vega Sicilia.

Jejich prvním společným krokem bylo postupné nakoupení100 ha v oblasti kolem San Vicente de la Sonsierra. Poslední tři ročníky (2008, 2009 a 2010) byly zpracovány ještě v propůjčených prostorách, ale počátkem léta tohoto roku by mělo být otevřeno nové vinařství v Samaniegu v oblasti Rioja Alavesa. Ještě před otevřením vinařství bude oznámen název vína vzniklého z tohoto exkluzivního spojení. Určitou nápovědou je skutečnost, že v oblasti Rioja Alavesa je největší podíl (až 94%) odrůdy Tempranillo.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.