Tisk

Azienda Agricola Lunelli

Prohlédněte si také Víno z vinařství Azienda Agricola Lunelli v našem e-shopu.

Historie vinařství Lunelli Rodina Lunelli, která získala bohaté zkušenosti v oblasti výroby šumivého vína Ferrari, se v 80 letech rozhodla zaměřit také na výrobu tichých vín, vyrobených z hroznů pocházejících z vinic vysázených na kopcích regionu Trentino, v nadmořské výšce od 300 do 600 metrů. V současné době se zde vyrábějí dvě vína, která vyjadřují sílu a vitalitu podloží, na němž rostou již více než 30 let.

Podrobné informace

Lety prověřená zkušenost opět potvrdila, že velké víno se vyrábí pouze z kvalitních hroznů. Dobrá práce na vinicích se tak odráží i v kvalitě hroznů Chardonnay a Pinot Noir, použitých na výrobu Villa Margon a Maso Montalto.

Villa Margon

Úzký vztah mezi rodinou Lunelli a uměním se odráží ve Villa Margon, která v současnosti slouží jako „hostinský dům". Rodina Lunelli dlouho usilovala o získání této nemovitosti, nejen proto, že se jedná o jednu z nejkrásnějších residencí v regionu, ale také proto, že se jedná o historickou památku.

Villa Margon je jednou z nejkrásněji zdobených budov v Trentinu, s bohatou historií a spoustou legend, sahajících až do 16 století. Jednou z nich je i ta,
která říká, že dokonce Karel IV. byl hostem na tomto panství - postel ve které spal je údajně stále součástí zdejšího mobiliáře. Villa Margon stojí jen několik kilometrů od Trenta, kromě ubytování je zde i vyhlášená restaurace.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Je nám líto, ale osobám mladším 18ti let alkohol neprodáváme, prosíme zkuste zatím naši špičkovou minerálku.